Dunlop
featured

Sağlık yatırımları sürüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milletvekili İdris Şahin sağlık yatırımlarının devam ettiğini dile getirdi.
“İlimize AK Parti iktidarı ile birlikte her alanda olduğu gibi sağlık alanında da çok büyük yatırımlar sağlandı” diyen Şahin, “Son 12 yılda sağlık alanında yapılan yatırımlar ortada. Hastanemiz yeniden inşa edildi. Nitelikli yatak oranı artarak konforlu oda sistemine geçildi. Vatandaşımız nitelikli sağlık hizmetiyle tanıştı. Son on iki yılda AK Parti iktidarımızla birlikte yapılan yatırımlarla hastaneler otel konforuna ulaştı. İlimizde de sağlıkta gelişerek adeta bir devrim gerçekleştirmiştir.
Hamdolsun ki AK Parti iktidarı ile birlikte ilimize yapılan sağlık yatırımları saymakla bitmeyecek duruma gelmiştir. Bu kapsamda Çankırı’mıza dört adet sağlık tesisi daha yapılacaktır. Bu tesislerimiz şimdiden ilimize hayırlı uğurlu olsun der, tüm hemşerilerime sağlıklı günler dilerim.
İlimize sağlık yatırımlarının devamının da geleceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Dört Sağlık Tesisi yatırımımızın toplam sözleşme bedeli 7 milyon 238 bin 120 TL.” dedi.
Gerçekleştirilen yatırım çalışmaları şunlar: Merkez Sağlık Kompleksi Yapım işi, Yapraklı TSM, ASM ve 112 ve Lojmanları Yapım İşi, Korgun TSM, ASM ve 112 Yapım İşi, Çardaklı Sağlık Evi ve Lojmanı Yapım işi