Dunlop

Sağlık Müdürlüğü Çalışanları, Doktorlara Saldırıyı Protesto Etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları, hastanelerin acil servislerinde ve polikliniklerde çalışan doktorlara yönelik saldırıları protesto etti.

Sağlık çalışanları, hasta yakınının saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan’ı andı. Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi ‘nde Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan’ın bir hasta yakınının saldırısı sonucu hayatını kaybetmesi, Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları tarafından protesto edildi.

Sağlık İl Müdürlüğü giriş kapısında eylemciler adına bir açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Mehmet Karakoç, “Şiddet kimden kime karşı ve hangi nedenle olursa olsun kabul edilemez. Bu menfur olayı kınıyoruz. Hekim, tedavi ettiği hastanın iyileşeceğini garanti edemez. Öyle bir gücü yoktur. Eğer öyle olsaydı, tüm hekimler ölümsüz olurdu. Hekimler ve sağlık çalışanları, mevcut imkânlarla ellerinden gelenin en iyisini hastalara sunmak için gayret sarf etmektedir” şeklinde konuştu.

Karakoç, hala olayın şokunu yaşadıklarını söyledi. Hastaları ve hasta yakınlarını sağduyulu olmaya davet ettiklerini söyleyen Karakoç, hayatını kaybeden meslektaşına rahmet dileyerek sözlerini noktaladı.

Kısa süre devam eden eylem, alkışlarla sona erdi.