Dunlop
featured

Sağlık Meslek Lisesi Dökülüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha önce Gazi İlkokulu olarak hizmet veren ve Sağlık Meslek Lisesi’ne devredilen bina, fiziki yetersizlik nedeniyle öğrenci velilerinin tepkilerine sebep oluyor. Gazi İlkokulu’ndan devrolan sıra ve tahtalarda eğitim gören öğrencilerin bir bardak su ihtiyacını karşılayabilecekleri herhangi bir kantinleri bulunmuyor. Üstelik okulun fiziki yapısı kantin yapımına imkan da tanımıyor.
Sağlık Meslek Lisesi olması nedeniyle sık sık uygulama dersleri ve programları gören öğrencilere uygulama odası olarak hizmet veren laboratuar ise daha çok apartman dairelerinde zaman zaman karanlık ortamı nedeniyle kiler olarak düzenlenen odayı andırıyor. Uygulama robotu ise yıllardır kullanılmaktan yorgun düşmüş olmasına rağmen genç öğrencilere hizmet vermek için zamana direniyor.
Beden Eğitimi dersleri için soyunma kabini ya da odası bulunmayan okulda çözüm tuvalet ve sınıf kapısında nöbet tutan öğrencilerle sağlanıyor.
Bir bardak su almak için markete gitmek isteyen öğrencilerle nöbetçi öğretmenlerin köşe kapmaca oynadığı okulun bir an önce kaliteli ve doğru hizmet veren bir yapıya kavuşturulması gerekiyor. Yıllardır yeni bina sözüyle oyalanan Çankırı Gazi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, ülkemize ve şehrimize nitelikli hemşireler yetiştirmek için çabalıyor. Bütün bu imkansızlıklara direnen okul, son yıllarda artan öğrenci sayısı ve her geçen gün daha da eskiyen fiziki yapısıyla hem öğrencilerin, hem de velilerin isyanına neden oluyor.
Bir an önce yetkililerin konuya el atması gerektiğini düşünen veliler, son olarak aralarında bir komisyon oluşturma kararı aldılar. Bu komisyon marifetiyle çocuklarının sorunlarını yetkililere ulaştırmak isteyen veliler, bireysel manada tüm velilerin ayrı ayrı BİMER’e (Başbakanlık İletişim Merkezi) müracaat etmesi gerektiğine inanıyor.