Dunlop

Sadık Şerbet’le devam

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Futbol İl Temsilciliği seçimi gerçekleştirildi. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda (ASKF) gerçekleştirilen seçim sonrasında toplantıya katılan kulüpler Sadık Şerbetle devam kararı aldı.

9 kulüp temsilcisinin katıldığı seçim sonrasında Sadık Şerbet 2 yıllığına tekrar Çankırı Futbol İl Temsilciliği görevine getirildi.

ASKF binasında yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Çankırı Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Sedat Doru, amatör spor kulüplerinin sorunlarını yakından bildiklerini aktararak, “Futbol sizlerin sırtında gidiyor. Özverili ve gayretli çalışmalarınızla çocuklara sporu sevdiriyorsunuz. Kulüplerimiz için ilk sorun parasal kaynak. Sponsor bulmak zor, kaynak bulmak zor. Halbuki sponsor olan kişiler yaptıkları harcamaları vergiden düşebiliyor.” dedi.

Merkez ve ilçelerde alt yapı çalışmalarının devam ettiğini de belirten Doru, merkeze 2. sentetik saha için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Kulüp başkanlarına seslenen Doru, “Bırakın çocuklarımız Türkiye şampiyonu olmasın.

Amacımız derece elde etmek veya şampiyon almak değil. Amacımız gençlerimizi spora kazandırmak ve sporu sevdirmek. Ne kadar çok kişiye ulaşabilirsek işte o zaman gelecek için umutlu oluruz” dedi.

Çankırı ASKF Başkanı Ahmet Çardak’da yaşanan sıkıntılara değinerek, “Kulüp yöneticilerimiz yokluklara rağmen sporcularını sahaya çıkarabiliyorlarsa ne mutlu. Gerçekten arkadaşlarımız bu yokluklara rağmen büyük özveri gösteriyorlar. Ne yazık ki ilimizde spora destek fazla değil. Sanki üzerimize ölü toprağı serpilmiş gibi. Mezarlık yukarıda rüzgar esince mevtaların toprakları üzerimize serpiliyor” dedi.

İl genelinde spora daha fazla yatırım yapılması gerektiğini de vurgulayan Çardak, özellikle semt aralarına spor sahalarının yapılması gerektiğini vurguladı. Çocukların spor ve antrenman yapmasının önemli olduğunu vurgulayan Çardak, “Semt aralarında yapılan sahalardan sadece çocuklarımız değil vatandaşlarımızda yararlanabilir. O kadar büyük sahalara gerek yok. Küçük ama kullanışlı sahalar yapılarak çocuklarımız ve gençlerimiz spora alıştırılabilir” dedi

Yerel basından spora daha fazla yer ayırmasını isteyen Çardak, “Gazetelerde çıkan haberler gençlerimize moral veriyor ve gençlerimiz daha şevkle çalışıyor” dedi.

Toplantıya katılan kulüp yöneticileri kulüplerin özellikle maddi sıkıntılarına dikkat çekti ve siyasilerin kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

ASKF Başkanı Çardak seçim öncesi adayların kendilerini ziyaret ettiğini belirterek, “Milletvekilimiz İdris Şahin seçim öncesinde sorunlarımızı dinledi ve ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını belirtmişti. Ben inanıyorum milletvekilimiz sıkıntılarımızı çözmek için çalışacak” dedi.