Saadet Partisi miting yapacak

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, basın açıklaması yaparak,  partisinin 5 Ağustos Pazar günü Saat 15:00’da İstanbul Kadıköy Meydanı’nda ‘Bütün Zalimlere Lanet’ mitingi gerçekleştireceğini bildirerek, herkesi insanlığın sesi olmaya davet etti.

İstanbul Kadıköy Meydanı’nda düzenlenecek ‘Bütün Zalimlere Lanet’ mitingi için Saadet Partisi Çankırı İl ve İlçe Teşkilatları olarak hazırlıkların hızla sürdüğünü söyleyen İl Başkanı Ömer Uzun, miting ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Uzun yaptığı açıklamada, “Bütün zalimlere lanet” sloganı adı altında gerçekleştirilecek miting ile Arakan başta olmak üzere dünyadaki bütün katliam ve zulümleri lanetleyeceklerini bildirerek, şöyle devam etti;

“5 Ağustos Pazar günü Saat 15:00’te İstanbul Kadıköy Meydanında gerçekleştirilecek miting için Saadet Partisi Çankırı İl ve İlçe Teşkilatları hazırlıklarını hızla sürdürüyor. Arakan başta olmak üzere yeryüzünde Müslümanlara yönelik soykırım, katliam ve zulümleri lanetlemek üzere Saadet Partisi Genel Merkezi öncülüğünde büyük bir miting düzenlenmesi kararı almıştır. Arakan’da gerçekten tam bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Binlerce masum Arakanlı Müslüman bütün dünyanın gözü önünde tarihte görülmemiş bir vahşetin kurbanı olmaktadır.

Saadet Partisi olarak dünyanın neresinde olursa olsun hiçbir zulme rıza gösteremeyiz, sessiz kalamayız.

“Cennet misali vatanımızda gün geçmiyor ki şehit haberleriyle sarsılıyoruz. Dış mihraklar ve içerideki yerli işbirlikçiler istiyorlar ki ülkede kan ve göz yaşı olsun. Kaos olsun. Filistin’den Moro’ya, Eritre’den Doğu Türkistan’a, Afganistan’dan Bangladeş’e, Keşmir’den Suriye’ye zulüm var, cefa var, işkence var.  Arakan bölgesi, gidenlerin görenlerin, bir başka zulüm ve vahşete şahit olduğu bir yer. O halde kan ve göz yaşı varken, Arakan’da Müslümanlar diri diri yakılırken, her türlü zulme maruz kalmışken buna karşı biz ne yapabiliriz?  Ya elimizle, ya dilimizle, ya da kalbimizle oradaki Müslümanların, mazlumların yanında olunabilir.

Milletimizin yoğun katılımıyla gerçekleştireceğimiz mitingimiz, yapılan zulümlerin zalimin yanına kar kalmayacağının bir göstergesi olacaktır. Müslümanların uyanma, ayağa kalkma, oyunu bozma vakti gelmiştir.

Bu nedenle mazlumların yanında olduğumuzu haykırmak, akan Müslüman kanının hesabını sormak ve tüm zalimleri lanetlemek üzere Hemşerilerimizi, Sivil Toplum Kuruluşlarını, kanaat önderlerini, yerel basınımızın değerli mensuplarını 5 Ağustos Pazar günü Kadıköy Meydanı’na mazlumların çığlığına kulak vermeye, insanlığın sesi olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Ömer UZUN, mitinge katılmak üzere 5 Ağustos Pazar günü sabah saat 07.00’de otobüs kaldırılacağını, gidiş dönüş ile ilgili irtibat telefonunun (0 533 389 9315) olduğunu sözlerine ekledi.

Yazarlarımız Hakkında