Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, Öğretmenler Gününün yaklaşması sebebi ile tüm öğretmenlerin bu özel gününü kutladı.

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, Öğretmenler Gününün yaklaşması sebebi ile tüm öğretmenlerin bu özel gününü kutladı. Uzun konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları dile getirdi; “Bilindiği üzere her yıl 24 Kasım tarihi ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Eğitim camiasında canla başla ve fedakârca hizmet veren tüm öğretmenlerimizin ve tüm eğitim-öğretim camiasının Öğretmenler Günü’nü Saadet Partisi Çankırı İl Teşkilatımız adına yürekten kutluyorum” dedi

Uzun, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler, öğretmenlik mesleğini “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” veciz sözü ile taçlandıran büyük bir medeniyetin mensubuyuz. Öğretmenlik mesleği tüm mesleklerin anasıdır. Öğretmenlik, insanın, ailenin, toplumun ve milletlerin can damarıdır. Tüm Saygıdeğer öğretmenlerimizden yüce değerleri, günübirlik çıkarlara feda etmeden bu kutlu sanatı icra etmelerini, tarihi, milli ve manevi heyecanımızı yeni nesillere eksiksiz bir şekilde aktarmalarını arz ve talep ediyorum.

Bu vesile ile ahirete göçmüş tüm öğretmenlerimize Cenabı Allah’tan rahmet; emekli ve görevi başındaki tüm öğretmenlerimize de sağlık, sıhhat ve başarılar diliyorum.”