Rezalet diz boyu

Çankırı’da geleneksel hale gelen “su borularının patlaması” bu kez Karataş Mahallesi Köprü Sokak’ta kendini gösterdi. Vatandaşlar için çileye dönüşen patlamada birçok ev ve iş yerini su bastı.  Mahalleye “600 metregenişliğinde” iftar sofrası kurup, kukla gösterileriyle pembe tablolar çizmeye çalışan Çankırı Belediyesi, rezalete yine sessiz kaldı.

 

Çankırı’da içme suyu boru hattında meydana gelen patlama, cadde ve sokakları sular altında bıraktı. Önceki gün öğle saatlerinde ana su borusunda meydana gelen patlama, Çankırı’yı 2 gün susuz bıraktı. Mahallelilere de zor anlar yaşatan su arızasında, sular yaklaşık 2 saat boşa aktı. Boşa akan sular, cadde üzerinden şehir merkezine doğru süzülürken mahalle de tam bir nehir görüntüsü oluşturdu.  Cadde üzerinden süzülen suyun etkisiyle caddede bulunan kilitli parkeler yerlerinden çıkarken, yollar paramparça oldu.

 

Mahallede bulunan rögarlarında zarar gördüğü su arızasında, mahalle sakinleri, arızanın sık sık aynı yerden tekrarlandığını savunarak, belediye ekiplerine tepki gösterdi. Sular caddeden aşağıya doğru akarken, suyun Tatlıçay yakınlarında diz boyuna kadar çıktığı gözlendi.