Dunlop
featured

Resmi kurum binası kiraya verilecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi Ocak ayı ikinci birleşimi gerçekleşti. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker Başkanlığında toplanan mecliste Çerkeş İGM üyesi Avni Demircioğlu, Ilgaz İGM üyesi Harun Tosyalıoğlu ve Kızılırmak İGM üyesi Tuğrul Kaya izinli sayıldı.
Gündemin ikinci maddesinde İlimiz Kurşunlu İlçesi Çavundur köyünde yapılan imar planı değişikliği, İl Genel Meclisinin 5 Kasım 2014 tarih ve 131 sayılı kararı ile onaylanarak askıya çıkarılmış olup, askı ilan süresi içerisinde yapılan itirazların değerlendirilmesi hususu görüşüldü. Konu incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.
Gündemin üçüncü maddesinde İl Özel İdaresi tasarrufunda bulunan, İlimiz Ilgaz İlçesi Kadınçayırı-Yıldıztepe mevkiindeki Resmi Kurum binasının mevcut (tefrişatsız) haliyle, Turizm amaçlı olarak işletilmek üzere 20 yıllığına kiraya verilebilmesi için İl Encümenine yetki verilmesi hususunun görüşüldü. Konu incelenmek üzere İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.
Gündemin dördüncü maddesinde İlimiz Ilgaz İlçesine bağlı Yenice köyünün adının “MÜLAYİM YENİCE” olarak değiştirilmesi hususu gündemin beşinci maddesinde de İlimiz Çerkeş İlçesine bağlı Gelik köyünün adının “GELİKOVACIK” olarak değiştirilmesi hususu görüşüldü. Her iki gündem maddesi incelenmek üzere Çevre ve Sağlık Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.
Gündem de başka madde olmayınca birleşim sona erdi.
meclis (1)