Resmi konut alanı bitmek üzere

Ilgaz Yıldıztepe’nin cazibe merkezi olması ve Çankırı turizminin geliştirilmesi amacıyla bölgeye yapılan yatırımlar devam ediyor.
Ilgaz Yıldıztepe Turizm Bölgesindeki konaklama ihtiyacının çözümü için güvenlik, sağlık, spor birimlerinin yanında konaklama amaçlı 30 oda ihtiva eden resmi konut binasının inşaatı bitmek üzere.
Sadece kış ayında değil senenin 12 ayında da turizm merkezi olarak kullanılacak olan Yıldıztepe’ye yatırımlar devam ediyor. Adsızlar inşaat tarafından yapımı süren resmi konut alanında çalışmalar hızla devam ediyor. 22 Temmuz 2013 tarihinde sözleşmesi imzalanan resmi konut alanının 19 Kasım 2014 tarihinde teslim edilmesi bekleniyor.
Bölgenin parlayan Yıldızı olan Ilgaz Yıldıztepe gerçekleştirilecek olan yatırımlar sonrasında sadece kış mevsiminde değil senenin 12 ayında da turizm açısından hareketli bir yer olacak.
Bölgenin bir cazibe merkezi olması açısından yatırımların devam ettiğini dile getiren Vali Özcan, yapılacak tesisin bölge açısından son derece önemli olduğunu, sağlık ve güvenlik birimlerinin kurulacak tesiste yer alması ile Yıldıztepe’nin daha cazip hale geleceğini belirterek, ” Burayı Mart ayında terk ediyoruz. Burayı 4 mevsim kullanmak amacıyla turizmi çeşitlendirelim dedik. Bu nedenle yeni yatırımlarla burasını sadece kış döneminde değil diğer dönemlerde de faal bir şekilde kullanmayı planlıyoruz” dedi.
otel inşaatı (8)