Dunlop

Rektörlük seçimi gerçekleştirildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Karatekin Üniversitesi rektörlük seçimi dün Sağlık Yüksek Okulu spor salonunda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen seçimde Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş kullanılan 135 oyun 121’ini aldı.

Sağlık Yüksek Okulu’nda gerçekleştirilen rektörlük seçimlerinin divan başkanlığına  Prof. Dr. Mehmet Beşirli, Doç Dr. Oral Düzdemir ve Yrd Doç. Oğuz Aydemir seçildi. Divan başkanlığı seçimin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Seçim ve oy kullanma konusunda öğretim üyelerine kısa bilgi verildi ve söz almak isteyenleri kürsüye davet edildi. Kısa bir konuşma yapan Rektör Ali İbrahim Savaş zamanın çok çabuk geçtiğini aktararak, “mesuliyet katsayısı çok yüksek bir görev. Nasip olur ve devam edilirse, bir çekap yapacağız ve 4 yılın değerlendirmesini çıkaracağız” dedi.

Gerçekleştirilen konuşmanın ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçim sonrasında kullanılan 135 oyun 121’ini Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş alırken, Prof. Dr. Sezgin Özden 3 ve Prof. Dr. Mehmet Beşirli 2 oy aldı. Prof. Dr. Serkan Uranbey, Prof. Dr. Mehmet Çakır, Prof. Dr. Hasan Alacacıoğlu, Prof. Dr. İbrahim Demirtaş ve Prof. Dr. Ziya Şimşek 1 oy alırken 4 oy da boş çıktı. Buradan çıkan sonuç gereği YÖK’e 6 isim bildirilecek. Oy sıralamasına göre ilk 3 isim direkt belirlenirken 1’er oy alan isimler arasında belirlenen kura çekimi sonrasında Prof. Dr. Serkan Uranbey, Prof. Dr. İbrahim Demirtaş ve Prof. Dr. Hasan Alacacıoğlu olarak belirlendi. YÖK’e sunulan 6 ismi YÖK 3 isme indirerek Cumhurbaşkanı’na sunacak ve Cumhurbaşkanı Çankırı Karatekin Üniversitesi rektörünü belirleyecek.

Alınan sonuçlar sonrasında Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, sonuçların öncelikle üniversiteye ve Çankırı’ya hayırlı olmasını diledi.