Dunlop
featured

Rektöre yüklendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Karatekin Üniversitesi Rektörü Ali İbrahim Savaş’a ateş püskürdü.

Gazetecilerin Rektör Savaş’ın belediye ile ilgili eleştirilerini hatırlatması üzerine konuşan Başkan Dinç, belediye imkanlarını sonuna kadar kullanarak üniversiteye destek verdiklerini belirterek, Savaş’ın eleştirilerinin anlamsız olduğunu kaydetti.

Rektör Savaş’ın açıklamalarını ‘hafiflik’ şeklinde yorumlayan Dinç şunları söyledi:
“Biz üniversite için elimizden gelen ne varsa yaptık. Üniversite kurulmadan üniversiteye tesis yapan benden başka belediye başkanı var mı rektöre sorun. Maddi imkanlarımız kısıtlı olmasına rağmen 118 dönümlük arsa verdik biz o üniversiteye. Birimlerinin yaptığı tüm çalışmalara sponsor olduk. Hocalarımdan gelen hiçbir talep geri çevrilmedi. Öğrencilere yıllık 3 bin kupon dağıttık. Ben öğrenciye de zaman ayıran bir belediye başkanıyım. Şimdi kalkmış belediye bize ağaç vermedi diyor, bizi orman İşletme Müdürlüğü ile karıştırmasın. Bu tam anlamıyla hafiflikten başka bir şey değildir”

Rektör Savaş’ın siyasi iradeyi yok saymaya çalıştığını dile getiren Dinç, “Rektör milletvekiline, belediye başkanına ve hiçbir siyasiye kafa tutamaz. Üniversiteyi buraya kuran da, rektörü o koltuğa atayan da siyasi iradedir” diye konuştu.

Dinç, Rektör Savaş’a taleplerini karşılatabilmek için daha mantıklı yolları kullanma uyarısında bulundu.