Rektör Savaş, “Kalitemizi İspatladık”

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş yapılan rektörlük seçimleri sonrasında açıklamalarda bulundu.

Yapılan seçimlerde rekor bir oy alan Rektör Savaş, seçimlerde Karatekin Üniversitesi’nin kalitesini ispatladığını söyledi. Üniversitelerdeki akademisyen sayılarının yapılan seçimle ortaya çıktığını söyleyen Savaş, “23–34 üniversitede rektörlük seçimi yapıldı.  Bu anlamda bizimle birlikte kurulan ve bizim kadar akademisyeni olan başka üniversite yok. Hatta bu anlamda birçok eski üniversitenin bile önündeyiz. Gün geçtikçe akademisyen sayımız artıyor. Seçimlerdeki akademisyen sayımız 160’tı” diye konuştu.

Çankırı’nın Ankara’ya yakınlığını avantaja dönüştürdüklerini ifade eden Savaş, “Metropollerde kadro bulamayanlar, genellikle metropole yakın yerleri tercih ederler.  Bu anlamda üniversitemiz çok iyi bir yerde. Pek çok büyük üniversitede görev yapan öğretim üyeleri, bizi tercih ediyor. Bu bize gerçekten mutluluk veriyor” ifadelerini kullandı.

Üniversitelerin şehrin lokomotifi olduğunu söyleyen Savaş, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin parlayan bir yıldız haline geldiğini belirtti.

 

Yazarlarımız Hakkında