Dunlop
featured

Rektör Prof. Dr. Savaş Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü öncesi Çankırı’da görev yapan basın mensupları ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
Uluyazı Kampüsü Merkezi Yemekhanede düzenlenen yemeğe Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ziya Şimşek, Prof. Dr. Rıza Gürbüz, Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, Çankırı Karatekin Üniversitesi Genel Sekreteri Ahmet Yıldırım, Güzel Sanatlar Fakültesi dekanı Prof. Dr. Alaybey Karoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanı Prof. Dr. Hasan Akça, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sabit Erşahin, Daire Başkanları, Çankırı Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Özgür Alantor, gazete çalışanları ve internet haber siteleri temsilcileri katıldı.
Yemekte konuşan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu hele hele Çankırı gibi küçük ölçekli bir ilde bu mesleği yapmanın daha da zor olduğunu vurgulayarak, “Gönül istiyor ki tüm meslek gruplarında olmasını istediğimiz gibi gazetecilerin de çalışma şartları ve özlük hakları en iyi düzeyde olsun ama gazetecilik mesai kavramı olmadan yapılan bir meslek ve bizlerin dünyaya bakan gözü duyan kulağı bu yüzden gazetecilerin ekonomik anlamda sıkıntılarının olmaması lazım, inşallah sizlerin daha iyi şartlarda çalışabilmesi için gerekli çalışmalar en kısa sürede yapılır” dedi.
Yemeğe katılan gazeteciler adına bir teşekkür konuşması yapan Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Özgür Alantor’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kendilerini unutmayan Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş’a tüm arkadaşları adına teşekkür ettiğini söyleyerek, “bizler Çankırı’da sayımız ve imkanlarımız kısıtlı olsa da elimizden gelen en iyi şekilde bu mesleği icra etmeye çalışıyoruz, bu anlamda bize her türlü desteği veren ve kolaylık sağlayan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz, Çankırı Karatekin Üniversitesi de haberciler olarak en iyi çalıştığımız kurumlardan biri bu anlamda da kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen yemek programı Rektör Savaş’ın Çalışan Gazeteciler günü anısına gazetecilere çeşitli hediyeler vermesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.