PTT 172 yaşında

Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı 172. yaşını kutlamanın mutluluğunu yaşıyor. 1840 yılında kurulan Posta Telgraf Teşkilatı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de 172. yaş gününü kutladı. Kutlama programı çerçevesinde dün Anıt alanına çelenk koyan Çankırı PTT Başmüdürlüğü basın mensupları ile de bir araya gelerek teşkilatın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen atama sonrasında Çankırı PTT Başmüdürlüğü görevini yürüten İsmail Gümüş’ün Ordu PTT Başmüdürlüğüne, Çankırı PTT müdürlüğüne ise Isparta PTT Müdürü Ömer Gül atanmıştı. Gerçekleşen yeni atamalar sonrasında Gül’ün 30 Ekim 2012 tarihinde görevine başlayacak olması nedeniyle PTT Başmüdürlüğüne vekaleten bakan İsmail İlyas, kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi ve gelişen teknolojiye bağlı olarak artık mektup alışkanlığının çok azaldığını aktardı.

“PTT teşkilatının bu yıl 172. kuruluş yıl dönümünü kutlamaktan gurur duymaktayım” diyen İlyas, “Her geçen gün hizmet çeşitlerini, kaliteyi esas alarak artıran PTT; posta, banka ve kargo alanlarında hizmet vermekte, her tür ödeme ve tahsilat işlemlerine imkan sağlayan PTT matikleri PTT işyerlerine kurarak vatandaşların hizmetine sunmuştur.

Uygulamadan memnun kalan vatandaşlarımızın PTT’yi tercih etmeleri memnuniyet vermektedir. Bu hizmeti özveri ile veren fedakar personelimizi kutluyorum” dedi.

Yatırım programlarına da değinen İlyas, “Geçen yıllarda PTTbank tadilatı tamamlanan ilçe PTT Merkez Müdürlüklerine ilaveten 2012 yılında Eldivan ve  Kurşunlu PTT Merkez Müdürlüklerinde PTTbank tadilatları tamamlanarak hizmete girdi. Orta PTT Merkez Müdürlüğü binası kabul aşamasında olup, Atkaracalar, Kızılırmak, Şabanözü ve Yapraklı PTT Merkez Müdürlüğü binaları ise Genel Müdürlükçe 2013 yılı yatırım programında değerlendirilecektir.

Bu arada güçlendirmesi devam eden Çankırı’daki PTT lojmanının yılbaşına kadar tamamlanacağı anlaşılmaktadır” dedi.

Gerçekleştirilen basın toplantısından sonra PTT’nin 172. yaş günü nedeniyle 172. sırada yer alan müşteriye hediye verilirken, kutlamalar çerçevesinde Vali Vekili Fatih Yılmaz’da makamında ziyaret edildi.