Projeler Belli Oldu

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından 2013 yılı teklif çağrısı kapsamında başvurusu alınan projelerin değerlendirilme süreci sona erdi. Hibe almaya hak kazanan projeler belli oldu.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından 16 Aralık 2013 tarihinde çıkılen “İktisadi Kalkınma (İKAP) ve Bölge Altyapısının Geliştirilmesi (BAP)” Mali Destek Programları teklif çağrısı kapsamında başvurusu alınan projelerin değerlendirilme süreci sona erdi.

Her iki mali destek programı için başvurusu alınan ve değerlendirme süreçleri sonunda başarılı bulunan ve Yönetim Kurulu’nun onayına sunulan projeler, Ajans Yönetim Kurulu’nun 25.07.2014 tarihli toplantısında ele alınarak ve onaylandı.

Yapılan değerlendirme sonrasında Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Engelsiz Okullar Projesi ilk sırada yer alırken, Çankırı İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan Çankırı Kaya Tuzu Mağarasının Turizme Kazandırılması projesi de kabul gören projeler arasına girdi. Çankırı’dan 2 projenin asil olarak kabul edildiği değerlendirmede; Çankırı Ticaret Odası tarafından hazırlanan Kızılırmak ilçesi hububat ticaret merkezi projesi, , Şabanözü sporla hayat buluyor, Ilgaz Yıldıztepe dikmen pisti uluslararası normlara kavuşuyor projesi ve Şabanözü kent meydan projesi ise yedek sırada yer aldı.

Asil listede yer alan başvuru sahiplerinden biri ya da birkaçıyla herhangi bir nedenle sözleşme imzalanamaması durumunda, başarı sıralamasına göre yedek listede yer alan proje sahipleri sözleşme imzalamaya davet edilecek.