Proje sona erdi

Bayramören Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca verilen evde bakım hizmeti sona erdi.

Bayramören Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca 1 Haziran 2012 tarihinde ilçe köylerinde ikamet eden sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içinde yardıma ve bakıma muhtaç ancak huzur evi hizmeti istemeyen yaşlıların kendi bulundukları sosyal çevreden ayrılmadan evlerinde temizlik ve gıda ihtiyaçlarının yanı sıra terk edilmiş, toplumdan itilmiş düşüncesi taşıyan, ilgi yoksulluğundan şikayet eden yaşlılara, değer verildiği düşüncesini aşılayabilmek, modern çağın bir gereği olan insan onuruna yakışan hizmeti verebilmek ve sosyal hizmeti yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan proje başarıyla tamamlandı.

İlçe Kaymakamı Ayhan Terzi projenin son bulmasıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Zeliha Güngör ve Vakıf Mütevelli Heyeti üyeleri eşliğinde projeden yararlanan vatandaşların evlerini ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında vatandaşlarla uzun uzun sohbet eden ilçe Kaymakamı Ayhan Terzi uygulanan projenin kendileri için faydalı olup olmadığını vatandaşlara sordu. Vatandaşlar da projenin devam etmesini ve verilen hizmetten çok memnun olduklarını söylediler.

Konuyla ilgili olarak İlçe Kaymakamı Ayhan Terzi; “Evde Bakım projesi sona erdi, fakat daha kapsamlı bir şekilde proje hazırlamak istiyoruz. Bu proje bizim için bir nevi pilot bir çalışma oldu. Proje süresince sürekli olarak eksiklerimizi ve daha neler yapabiliriz diye sık sık vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Bu gün de vatandaşlarımızın proje hakkındaki düşüncelerini dinledik. Gördük ki projeye katılmakta tereddüt yaşayan vatandaşlarımız şimdi projenin devam etmesini ısrarla istiyorlar. Bizler de kendilerinden bu sözleri duydukça en iyi hizmeti verme çabası ve arzusu içindeyiz”. Dedi.