Proje eğitim semineri verildi

Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve KUZKA tarafından proje eğitim semineri gerçekleştirildi. Çankırı SMMM Odasın’nda gerçekleştirilen seminere oda sekreterleri katıldı.

Kobi mali destek Programı 2011 yılı proje teklif çağrısı hakkında verilen seminerde hibe, proje hazırlama ve başvuru ile proje çevrim yönetimi konularında ayrıntılı bilgiler verildi.

Gerçekleştirilen seminer hakkında bilgi veren Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Osman Karadeniz, “Birliğimize bağlı 14 oda genel sekreterlerimizin proje yazma konusunda bilgilendirilmesi için Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından seminer düzenlenmesi konusunda kendilerinden eğitim talebinde bulunduk. Yapılan talep sonrasında Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliği ile ilimizde 18 saat süren proje eğitim semineri düzenlendi.

Birlik Başkanlığına bağlı odalarımızın genel sekreterlerine Program Birimi Uzmanı Enis Gökçek ve Çankırı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Abdullah Gülşen tarafından seminer verildi.

Ayrıca Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerinden kurum, oda ve STK’lar tarafından talep edilmesi durumunda Ajans ücretsiz olarak seminer gerçekleştirecektir” dedi

“Proje hazırlama, yazma ve düzenlemeleri için yapılan bu eğitim seminerinin Çankırı da proje yazma kapasitesinin artırılmasını hedefliyoruz” diyen Karadeniz, “Gelişen ekonomik dünya nedeniyle esnaf arkadaşlarımızın dış piyasaya girerek girişimcilik ruhunu geliştirmesi ve gerçekleştirilecek projelerle AB hibelerinden daha fazla faydalanmasını istiyoruz. Çünkü yapılan projeler yeni istihdam demek, işsizliğin azalması demektir” dedi