Dunlop

Profesyonel liglerdeki tek temsilcimiz olan Çankırıspor, profesyonel takımdan sonra bu kez alt yapı için kolları sıvadı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Dün Çankırıspor tesislerinde yapılan toplantıda Kulüp Başkanı Sevda Karaali, yaklaşık 2 aydır alt yapı çalışmalarını sürdürdüklerini ve 10-12, 12-14 yaşları arası 160 sporcu seçtiklerini kaydetti. Profesyonel takım konusunda bir açıklama yapmayan Karaali, “Takım zaten hepinizin malumu. Çankırılısınız ve az çok durumu biliyorsunuz.  Burada bu konuyu konuşmayacağız. Yeni bir proje başlatıyoruz, o yüzden burada toplandık” dedi.

 

Toplantıya TFF görevlilerinin yanı sıra Çankırı’daki lise ve ilköğretim okullarının beden eğitimi öğretmenleri katıldı. Sabah 9’da yapılması planlanan toplantı Sevda Karaali’nin gecikmesiyle 1,5 saatlik beklemeden sonra başladı.

 

TFF’nin Herkes İçin Futbol (HİF) adı altında başlattığı projeye Çankırı adına Çankırıspor başvuru yaptı. İlk toplantısını TFF görevlileri ve beden eğitimi öğretmenleriyle yapan Başkan Karaali, organizasyon boyunca çocukların antrenman sahası, malzeme ve araç giderlerinin Çankırıspor tarafından karşılanacağını söyledi. HİF görevlileri tarafından yapılan kısa bilgilendirmede ise, HİF’in amacının futbolu objektif bir şekilde gözlemleyip değerlendirecek nesiller yetiştirmek ve herkesi hayalindeki futbolcu, hakem ya da antrenör haline getirebilmek olduğu belirtildi.

Daha sonra söz isteyen Ticaret Meslek Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mahir Marancı, “Bu proje için bizimle bir iletişim eksikliği olduğu kanaatindeyim. Ben geçen yıl futbol il temsilcisi idim. 5 bin öğrenciye ulaştık ve yaklaşık 980 öğrenci ile HİF çalışmaları yaptık. Bu anlamda bir diyalog kopukluğu olduğunu düşünüyorum. Böyle bir proje yapılacaksa neden önce bize sorulmadı ve hangi stadı kullanacağız?” dedi.

Marancı’nın sorusuna yanıt veren Başkan Karaali, Çankırıspor’un profesyonel bir kulüp olduğunu belirterek, “Biz TFF’nin profesyonel bir kulübüyüz. Biz çalışmalarımızı size göre yapamayız, sizin bize ulaşmanız lazım. Yer konusunda ise, bunu aşmamız gerekiyor, yoksa kör dövüşü devam edecek” dedi.

Toplantıya katılan bir öğretmen, projede 160 sporcunun olduğunu ve bunun 1 teknik direktörle idare edilemeyeceğini, öğretmenlerin de proje içinde yer alması gerektiğini söyledi. Karaali ise projede öğretmenlerin etkin rol alacağını, öğretmenlere büyük görev düştüğünü belirtti.