Dunlop

Potada Heyecan Başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversiteler Basketbol 2. Lig Grup maçları Çankırı Karatekin Üniversitesi ev sahipliğinde Ballıca Kampüsü Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’ın da katıldığı açılış töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş bütün oyunculara hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. Savaş, “Üniversite olarak spor alanında üçüncü büyük organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Güzel bir turnuva olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş’ın konuşmasından sonra “Bir Yudum Anadolu Efsanesi Halkoyunları Topluluğu” bir gösteri sundu.

Kastamonu Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Melikşah Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Nevşehir Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Bozok Üniversitesi ve Çankırı Karatekin Üniversitesi olmak üzere on üniversitenin katıldığı grup maçları 16 Aralık 2011 tarihine kadar devam edecektir.