POMEM 11. dönem başlıyor

Çankırı POMEM Müdürlüğü 11. dönem eğitim öğretim dönemi 14 Aralık 2011 tarihinde başlayacak. Yaklaşık 250 polis adayının eğitim ve öğretim göreceği 11. dönem öncesi POMEM Müdürü Sami Korkmaz, basın mensuplarına okul ve verilen eğitim hakkında bilgi vermek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.

Okulun yapısı ve verilen eğitim hakkında bilgi veren Korkmaz, “Her geçen gün kendimizi yeniliyoruz. Yatırım ve çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Okulun mevcut yapıya göre yapılmadığını aktaran Korkmaz, “Burası ilk önce farklı bir çalışma için yapılmış. Bu nedenle ihtiyaçlar doğrultusunda değişiklikler ve çalışmalar devam ediyor.” dedi.

Okulun 2005 yılında açıldığını ve bugüne kadar 10 dönemde 2 bin 343 öğrenci mezun ettiklerini belirten Korkmaz, basın mensuplarının “Okulun kapasitesi artacak mı?” sorusuna, “Daha öncede belirttim. Burası daha önce farklı bir amaçla yapılmış ve sonradan okul oldu. Gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında bugünkü durumunu aldı ve şu anki durum 250 öğrenci kapasiteli. Yani kapasite artırmak demek yeni derslik, sosyal alanlar, yatakhaneler vb çalışmalarında artırılmasına yönelik çalışma yapılması lazım” dedi.

POMEM’lerin ne kadar eğitim vereceği konusuna ise Korkmaz, “Şu an bir süre yok ve temel eğitim veren bir yeriz. AB uyum yasaları ve gelişen dünya koşullarında kişi başına düşen polis sayısı, verilen hizmet çok önemli. Mevcut yapı ve kriteri yakaladıktan sonra belki bir şey olabilir, ama şu anda bir süre belirtmek mümkün değil” dedi.

Yapılan kısa konuşmanın ardından okul binası gezildi ve POMEM Müdürü Korkmaz tarafından basın mensuplarına bilgiler verildi.