Polonyalı’lar uğurlandı

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğünce AB Eğitim ve Gençlik Programları Comenius Regio alanında 2011 yılı teklif çağrısı kapsamında hazırlanarak Ulusal Ajansca kabul edilen ‘The Development of Parents-school Cooperation as a Way of Improying the Quality of Education’ isimli proje kapsamında ilimize gelen 8 kişilik heyet dün Büyük Otelde düzenlenen yemekle Polonya’ya uğurlandı.

Projede yerel ortak olarak Ticaret Meslek Lisesi, Karatekin İlköğretim Okulu, Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Karatekin İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği yer aldı.

2013 yılına kadar sürecek proje kapsamında toplam altı toplantı gerçekleştirilecek. Bu toplantılardan 3’ü Polonya’da diğer 3 toplantı ise Çankırı’da yapılacak. Kasım 2011’de ilk toplantı Polonya’da gerçekleştirilmiş, Çankırı’dan da eğitim camiası temsilcileri ve İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek başkanlığında bu toplantıya katılmıştı.

Proje çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel aktivitelere de katılan grup, Ilgaz-Yıldıztepe, Büyük Cami ve Çivitçioğlu Medresesi gibi ilimizin sembolleri olan mekanları da görme şansı buldular.

Büyük Otel’de düzenlenen yemeğin ardından Selahattin İnal Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nin yetenekli öğrencilerinden oluşan koro yabancı misafirlere müzik ziyafeti verdiler. Programın sonunda misafirlere yerel hediyeler verildi.