Polisler öğrencileri sinemaya götürdü

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında da geleceğimizin teminatı ocuklarımızı unutmayan Toplum Destekli Polisleri ‘Kır Çiçekleri’ projesini hazırlayarak 30 Ağustos İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencilerine sinema etkinliği düzenledi.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Volkan Yalçın Şen’ in ve Toplum Destekli Polisleri Ayşegül Ay, Mürsel Usta ve Ali Serkan Öngör’ün çalışmaları ile öğrencilere polislik mesleğini sevdirmek, polislerin her zaman yanlarında olduğunu hissettirmek, polis-çocuk ilişkilerini geliştirerek saygılı, duyarlı ve bilinçli nesiller yetiştirilmesi ayrıca polisin korkulacak değil güveni temsil ettiği duygusu verilmesi amaçlanıyor

Öğrencilere Belediye Çocuk Sineması’nda Şirinler isimli çizgi sinema izlettirildi. Öğretmenler yapılan bu faaliyetten dolayı hem belediye çocuk sineması yetkililerine, hem de Toplum Destekli Polislere teşekkürlerini iletti. Sinema bitiminde toplum destekli polisler öğrencilere şeker ve balon dağıttılar. Öğrenciler “trafik kolbastı” parçası eşliğinde doyasıya kolbastı oynadı ve  yapılan faaliyet sinema önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. Toplum destekli polisler ana sınıflarına yönelik olarak gerçekleşen bu projenin her hafta bir okul için devam edeceğini belirtti.