Polis teşkilatının 166.yılı törenle kutlandı

10 Nisan Türk polis teşkilatının 166. kuruluş yıldönümü tüm yurdumuzda olduğu gibi Ilgazda da törenle kutlandı.7 Nisan perşembe günü öğle namazından önce ilçe merkez yeni camiinde polis ve tüm şehitlerimize mevlit okunması ile başlayan kutlama,10 Nisan pazar günü Hükümet konağı önünde devam etti.

Ilgaz Hükümet konağı önünde, Ilgaz Kaymakamı Cahit Çelik, belediye Başkanı Cevdet Çetin, Emniyet Amiri Sadettin Türkmen, Garnizon Komutan vekili Askerlik Şube Başkanı Kd. Bşçvş İsmail Alkış ve diğer daire amirleri, mahalle muhtarları, vatandaşların katılımı ile kutlamalara devam edildi. Törende; Ilgaz Emniyet Müdürlüğü çelengi Emniyet Amiri Sadettin Türkmen tarafından, Atatürk büstüne sunuldu, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları ile şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı okundu, Günün anlam ve önemini belirten konuşma ilçe Emniyet Amiri Sadettin Türkmen tarafından yapıldıktan sonra, okullarda düzenlenen şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilerin sunumlarını takiben ödülleri Ilgaz Kaymakamı Cahit Çelik, Belediye Başkanı Cevdet Çetin tarafından verildi.

Ilgaz Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Muammer Akpınar’ın “Şehidime”şiirini okumasının ardından, Hükümet konağı önündeki kutlamalar sona ererken, İlçe emniyet müdürlüğünde kuruluş yıl dönümü anısına hazırlanan slayt-film gösterimi ve davetlilere çay-pasta ikram edildi. Daha sonra Ilgaz Kaymakamı Cahit Çelik, Belediye Başkanı Cevdet Çetin, Emniyet Amiri Sadettin Türkmen ve Garnizon Komutan vekili Askerli Şube Başkanı Kd. Bşçvş İsmail Alkış, Polis Merkezi Amirliği ve Bölge Trafik İstasyon Amirliğinde görevli polis memurlarını ziyaret ederek günlerini kutladılar.  ♦ Cengiz Yalçın