Dunlop

Polis öğrencilerin hayallerini gerçekleştirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nce düzenlenen “Hayalden Gerçeğe” projesi kapsamında ilköğretim okullarında başarılı olan 21 öğrenci, Ilgaz Milli Parkı’na götürüldü

Atatürk İlköğretim Okulu, İsmail Hakkı Karadayı İlköğretim Okulu, Şehit Yahya Coşkuner İlköğretim Okulu ve Adnan Menderes İlköğretim Okulu’ndan 21 öğrenci ile gezi faaliyeti gerçekleştirildi. Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Emniyet Amiri Volkan Yalçın Şen ile Çocuk Şube Müdürü Emniyet Amiri İskender Yılmaz ve polis memurlarının katıldığı gezide polislerle öğrenciler kartopu oynayarak gönüllerince eğlendi.

Gerçekleştirilen gezinin ilk durağı Ilgaz Bölge Trafik istasyonu oldu. İstasyon Amiri Abdurrahman Yürür, öğrencilere bölge trafiğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Program kapsamında öğrenciler daha sonra Doruk Otel’e geçtiler. Burada öğrenciler ve polis memurları kartopu oynadı ve kızağa bindi. Doruk Otel’den sonra öğrenciler Ilgaz Dağı Milli Parkına geçti. Ilgaz Milli Park içinde bulunan Mountain Resort otelde öğlen yemeği yiyen öğrenciler daha sonra Kayak Federasyonuna ait yerleri gezdi.

Milli parkta bulunan telesiyeje binen öğrenciler “Gerçekten mükemmel bir duygu. Bütün arkadaşlarımıza bunu anlatacağız. Bizlere böyle güzel bir gün sunan Çankırı Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’ne çok teşekkür ederiz” dediler. Telesiyej ile yapılan gezinin ardından polis memurları ile öğrenciler, zirveye çıkarak manzarayı seyrettiler.

Toplum Destekli Polislik Projesi hakkında bilgi veren Büro Amiri Volkan Yalçın Şen, öğrenciler ile polis arasında kaynaşmayı sağlamak, öğrencilerimize polislik mesleğini sevdirmek ve polislerimizin yanlarında olduğunu hissettirmek amacıyla geçmiş yıllarda “Bir dilek tut” ve “Beyaz düşler” projesini gerçekleştirdiklerini bu sene ise “Hayalden gerçeğe” projesi ile 21 öğrenciye güzel bir gün yaşattıklarını aktardı.