Paylaşılamayan stat sahipsiz kaldı

Sen-ben kavgaları stadı mahvetti.

Mülkiyeti Gençlik Spor İl Müdürlüğüne işletmesi ve bakımı ise Çankırıspor kulübüne ait olan Fatih Stadı’nın bugünlerdeki hali içler acısı.

 

Çankırıspor’un el değiştirmesiyle çıkan kasırga, içine Fatih Stadı’nı da aldı. Bilindiği gibi Fatih Stadı geçtiğimiz yıllarda Çankırı Belediyespor’un antrenman sahası olarak kullanılıyor ve PAF takımının resmi maçları burada yapılıyordu. Daha sonra kulübün el değiştirmesiyle kıymete binen stat, Belediye Başkanı İrfan Dinç ile Çankırıspor Kulübü Başkanı Sevda Karaali arasında çeşitli sen-ben kavgaları yaşanmasına neden olmuştu. Sevda Karaali sahayı bakıma alacağı gerekçesiyle Çankırı Belediyesi Yaz Spor Okulu öğrencilerini stada almamış ve son olarak Başkan Dinç tarafından su fatularaları ödenmediği gerekçesiyle stadın suları kesilmişti.

Başkan Dinç ile Karaali arasındaki tartışma büyüyünce stadın ortasına köpek bağlanmış ve kapılarına kilit vurulmuştu.

Geçtiğimiz yıl bir türlü paylaşılamayan stat bugünlerde köy tarlaları görüntülerini aratmıyor. Stada girer girmez çimlerinin bakımsızlıktan dikenlere dönüştüğü, tribünlerdeki koltukların kırılarak sahalara atıldığı ve kapıların, camların kırıldığı göze çarpıyor. Sporcuların soyunma odası olarak kullandığı binanın ise kokudan yanına bile yaklaşılmıyor.

Adeta harabeyi andıran tesisler çevre halkını da rahatsız ediyor. Mahalle sakinlerinin şikâyetlerine göre, gündüzleri köpeklerin yuvası haline gelen binada, geceleri ise sarhoşlar cirit atıyor. Konuyu defalarca şikâyet etmelerine rağmen seslerini duyuramadıklarını belirten mahalle sakinleri, yetkililerin ilgisizliklerinden yakınıyorlar.

Yapımı ve bakımı için milyarlar harcandıktan sonra köpeklerle güvenliği sağlanan bahtsız stadın bugünkü durumundan en çok mahalle çocukları memnun.