Dunlop

Patates tarlası değil, FİFA sahası

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amatör futbolcuların daha iyi koşullarda müsabaka yapabilmeleri ve Çankırı’daki toprak sahaların yerine modern tesisler yapmak maksadı ile faaliyete geçen Kamp Eğitim Merkezi Sentetik Sahası, Ballıca’da bulunan ve toprak olması nedeniyle sürekli kötülenen Ballıca Stadı’ndan daha kötü bir hal aldı.

Kamp Eğitim Merkezinde 70×105 mt. ölçülerinde, FİFA standartlarına uygun olarak yapılan sentetik  ve Çankırı’nın tek sentetik çim sahası olarak reklam edilen İsmail Hakkı Karadayı Kamp Eğitim Merkezi yanında bulunan halı saha geçtiğimiz günlerdeki doğal afet sonucu çamur deryasına döndü.

Geçtiğimiz günlerde etkisini gösteren aşırı yağışlar, uluslararası çim sahayı da vurdu. Afet sonucu harap olan sahada herhangi bir çalışma yapılmaması dikkatlerden kaçmazken, saha ortasında birikmiş halde bulunan çamur yığını ise halkın tepkisine neden oluyor. Hizmete gireli daha senesi dolmadan sele yenilen sentetik çim sahanın geleceği ise merak konusu haline geldi.

Öte yandan yeni sezonda bu sahada oynanması planlanan amatör futbol müsabakalarının, sahanın felaket kurbanı olması nedeniyle ileriki günlerde yapılacak toplantıdan sonra karara bağlanacak.