Pastayı Bakan Kesti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Çankırı’da 100’ncü Yıl Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocukların doğum günü kutlamalarına katıldı.

Çankırı Belediyesi tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen ve o ay içerisinde doğan yurt çocuklarının doğum günü programlarının şubat ayı kutlamasına Bakan Fatma Şahin’de katıldı. 100’ncü Yıl Yetiştirme Yurdu’nda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye olarak yurt çocuklarına her zaman sahip çıktıklarını ve onların sosyal hayatın içinde olan her etkinliğe katılımlarını sağladıklarını, doğum günü kutlamalarının da istikrarlı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Bakan Fatma Şahin’de doğum günü kutlamalarında yaptığı konuşmada, eğitimin önemini vurgulayarak, “İster mühendis, ister doktor, ister öğretmen ne olmak istiyorsanız en başarılı sizler olmalısınız. Belediyemizin düzenlediği böylesi bir etkinlikten dolayı emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.

Doğum günü pastasını çocuklarla birlikte kesen Bakan Şahin çocuklarla yakından ilgilendi.

Çankırı İsmail Özdemir Huzurevi’ni de ziyaret eden Bakan Şahin burada yaşlılarla sohbet etti, onların isteklerini dinledi.

Çankırı Belediyesi Kırkevler Hanımlar Lokali’nin açılışını da yapan Bakan Şahin, daha sonra Çankırı Belediyesi Özel Sporcular Voleybol Takımı ile Eldivan Rehabilitasyon Merkezi voleybol takımı arasında oynanan voleybol maçını izledi. Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’ndaki maçta Vali Vahdettin Özcan, Milletvekilleri İdris Şahin, Hüseyin Filiz ve Belediye Başkanı İrfan Dinç’te forma giydi. Gösteri maçında Bakan Şahin ve izleyiciler keyfli anlar yaşadı.

Çankırı Yaran Evi’ni de ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in son durağı Çankırı Belediyesi Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesi oldu. Yerel tarih ve kültürünü araştırma ve uygulama merkezi olarak kullanılan medresede kuzine üzerinde pişirilen kestane ve patates yiyen Bakan Şahin, her bir odası yerel kültür tanıtımı ile tefriş edilen medrese odalarını gezdi. Oldukça yoğun bir programla geçen ziyaretin ardından Bakan Şahin ve beraberindekiler Çankırı’dan Ankara’ya hareket etti.