Özel İdarenin vergi geliri 850 bin TL

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimlerinin 18.’si dün gerçekleştirildi. Meclis başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen birleşime 4 meclis üyesi izinli olduğu için katılmadı.

İl Özel İdaresi’nin gelir ve gider bütçelerinin ele alındığı ve 20 gün sürecek olan İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimlerinde gider bütçe kalemleri tamamlanarak gelir bütçelerine geçildi.

Kasım ayı birleşimlerinin 18.’sinin gerçekleştirildiği dünkü birleşimde 2022 mali yılı gelir bütçesinin vergi gelirleri bölümü ele alındı.

2022 mali yılı gelir bütçesinin ekonomik kodu 01 olan vergi gelirleri bölüm toplamı 850 bin TL. olarak ad okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddesinin kabul edilmesi sonrasında günün önemi nedeniyle bir konuşma yapan meclis başkanı Mustafa Çıbık, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, “Yetişmiş insan gücü eğitim ordusuyla mümkündür. Karanlığa ışık saçan, yarınlarımıza umut tohumları eken ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan öğretmenlerimiz, övgülerin en güzeline layıktır. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş, şehit olmuş, bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, görevi başında olan öğretmenlerimize de sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür diliyorum” dedi.

İl Genel Meclisi’nin öğretmen kökenli meclis üyelerinden Kamil Çoban’da tüm meslektaşlarının gününü kutlayarak, “Devlet yetkililerimizden; öğretmenlik meslek kanununu çıkarmalarını tüm öğretmenlerimiz adına talep ediyorum” dedi

Öğretmen Marşı’nı’da okuyan Çoban, “Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.