Öykü Yarışması İnternet Üzerinden Başlıyor

İstanbul merkezli olarak internet üzerinden oluşturulan Çankırılılar Grubu, konusu Çankırı olan hikaye ve öykü yarışması düzenliyor.

ÇANDEF Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Dereli’nin yönetiminde oluşturulan ve yaklaşık 10 bin aktif üyesi bulunan Çankırılılar Grubu’nca düzenlenen hikaye ve öykü yarışması ile Çankırılıları okumaya ve yazmaya özendirmek ve Çankırı’nın güzelliklerini hikayeleştirilmiş metinlerle yine Çankırılılarla paylaşmak hedefleniyor.

1 Şubat – 31 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek olan yarışmaya 15 yaş üzeri Çankırı nüfusuna kayıtlı ve Çankırılılar Grubuna üye herkes katılabilecek. Katılımcılar 5000 kelimeyi geçmeyecek şekilde Çankırı’da, ilçe ya da köylerde yaşadıkları ve gözlemledikleri olay ya da konuları hikaye ve öyküleştirerek yarışmaya katılabilecekler.

(https://www.facebook.com/#!/groups/143109229091339/)  adresinden hikaye ve öyküleri okuyacak Çankırılılar Grubu üyeleri beğendikleri 10 eseri tıklayarak oy verecekler. Dereceye giren 10 eser daha sonra özel jüri tarafından değerlendirilerek ilk üç dereceye giren eserler belirlenecek. Birinci olan esere 2 bin, ikinci esere bin, üçüncüye de 500 TL para ödülünün yanı sıra ilk ona giren eser sahiplerine de tuz lambası, yayık, Çankırıspor forması gibi çeşitli ödüller verilecek.