Orduhan istifa etti

Çankırıspor genel kaptanı Ali Orduhan, kulüpteki yönetim kurulu üyeliği ve genel kaptanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İstifa gerekçesi olarak Teknik Direktör Hakan Yılmaz’ın hala takımın başında kalması olduğunu ifade eden Orduhan, kulübe yeni sezondaki maçlarında başarılar diledi.

Orduhan, “Geçen yıl Hakan Yılmaz istşifa ettikten sonra, takımın başına yeniden getirilmemesi gerektiğini belirttim. Eşyalarını kulüpten göndermeme rağmen hoca yeniden takımın başına geldi.  Sevda başkana saygı duyduğum için, olayın üzerine çok fazla gitmedim. Bu yıl Sevda Karaali ile yaptığım görüşmede Yılmaz’ın bu sezonda da takımın başında kalacağını öğrendim. Sevda Hanım’a ‘Ya Hakan, Ya ben’ teklifini ilettim. Sevda Hanım takımın menfaatleri için Hakan Yılmaz’la devam edilmesi gerektiğini söyleyince istifa kararı aldım. Aramızda fikir ayrılıkları yaşandı. Artık ben Çankırıspor’un sadece bir taraftarıyım” ifadelerini kullandı.

Orduhan, kulübe gönderdiği noter onaylı istifa mektubunda ise ‘gerekli gördüğüm lüzum üzerine 10/07/2014 tarihinden itibaren istifa ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Yazarlarımız Hakkında