Önce işlerini yaptılar sonra günlerini kutladılar

10 Ocak İdareciler Günü ve Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Vali Özcan, İdarecileri ve Gazetecileri Ilgaz’da buluşturdu. Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensupları günlerinden önce görevlerini icra ederek 2012-2013 kayak sezonu açılışını takip etile. Program bitiminde ise hep birlikte günlerini tebrik ettiler.

Çankırı Ilgaz Kayak Sezonu açılışı sonrası Ilgaz Doruk Otel’de İdareciler ve Gazeteciler ile bir araya gelen Vali Özcan, İdarecilik mesleğinin başının Kaymakamlık olduğunu belirterek “Bu mesleği seçen tüm Kaymakamlarımızı kutluyorum. İdarecilikte eşlerin de önemi büyük. İdarecilerimizin eşlerine destek olmalarını diliyor, tüm İdarecilerimizin İdareciler Gününü ve Gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.

Kaymakamlar adına Korgun Kaymakamı Mehmet Erdem tarafından Vali Özcan’a hediye takdim edilerek İdareciler Günü kutlandı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ayrıca yerel ve ulusal basın temsilcileri Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından temeli atılan Ilgaz tünelinde incelemelerde bulundu. Ankara’yı Karadeniz’e yakınlaştıracak olan 5,5 kilometre uzunluğundaki Ilgaz Dağı tünelindeki çalışmaları yerinde inceleyen yerel ve ulusal basın temsilcileri yetkililerden bilgiler aldı. Ilgaz Tünel inşaatını gezen yerel ve ulusal basın temsilcileri Ilgaz Yıldıztepe’ye geçtiler. Yıldıztepe’de bulunan telesiyeje binen basın mensupları Ilgaz’ın doğal güzelliklerine hayranlıklarını gizleyemediler. Telesiyejle doruğa çıkan basın mensupları burada doğan eşsiz güzelliği altında kar topu oynadılar. Ilgaz Kaymakamı Yusuf Özdemir, Yıldıztepe kayak merkezi hakkında basın mensuplarına bilgi verdi ve toplu halde fotoğraf çekildi.

Yıldıztepe gezisi sonrasında basın mensupları Belediye Başkanı İrfan Dinç’in misafiri oldu. Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezi’nde basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Dinç, araştırma merkezi hakkında bilgiler verdi.