Dunlop
featured

Ömer Alp için yardım kampanyası yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SMA hastası Ömer Alp için yardım kampanyası düzenlendi. Programa Vali Abdullah Ayaz, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kurum müdürleri, siyasi parti ve stk temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Gerçekleştirilen programda 3 milyon TL’den fazla bir yardım toplandı.

Programda konuşma yapan Vali Abdullah Ayaz, “Bu bir iyilik hareketi. Bugüne kadar özellikle ailemizin büyük gayreti, destek olan gönüllülerimiz ve paydaşların katılımlarıyla Ömer Alp’imizin tedavisi için gerekli olan miktarın yarısına ulaşıldı. İnşallah umudumuz o dur ki hem Çankırı’da hem de Türkiye’nin her tarafından bulunan hemşehrilerimizin hem de diğer vatandaşların, katılımcıların katkılarıyla bu miktarı çok daha yukarılara taşıyacağımız ve inşallah tedavi konusunu gündemimizden çıkaracağımızı ümit ediyoruz. Bugüne kadar destek olan herkese teşekkür ediyorum Allah razı olsun. Bugün destek olacak olanlara da teşekkür ediyorum. Bizim burada yapmaya çalıştığımız bir araya getirmek bir sinerji oluşturmak inşallah bu iyilik ruhunu hem Çankırı’da hem tüm Türkiye genelinde hareket geçirmekti. Geçen hafta bir dizi toplantılar gerçekleştirdik. Hem burada hem Ankara, İstanbul’da hemşehrilerimiz bizleri çok sıcak karşıladılar. Bu birlik ruhunu ortaya koyduklarını ve kampanyaya ellerinden gelen tüm destekleri sunacaklarını belirttiler.” dedi.

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ise, “Bugün Çankırı ayrı bir güzellik yaşıyor. Çok ayrı bir farkındalık yaşıyor. Ömer Alp hepimizin evladı. Bugün burada inşallah sağlığına kavuşacağına, ailesinin yüzünü güldürecek ve Çankırı’nın yüzünü güldüreceğimize inanıyorum.

Biz bu süreçte ailemizle hep bağlantılı olduk. Onların talepleri ve istekleri doğrultusunda elimizden geleni yapmaya çalıştık. Ve yarısından çoğunu şu an itibariyle toplamış bulunmaktayız. Düşüncemiz bugün akşam itibariyle tüm vatandaşlarımızla bir farkındalık oluşturup SMS yoluyla ÖMERALP yazıp 2667’ye göndermenizi istiyoruz. İnanıyorum ki bugün akşam itibariyle neticeyi çok güzel bir şekilde alacağız. Sayın valimize de desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Ailemizin duruşunu da kutluyorum. Zor bir süreçten geçmelerine rağmen dimdik ayakta durdular. İnşallah sonuç alacağımıza inanıyorum. İnşallah Allah bize, Ömer Alp’imizi tedavi için yurt dışına gönderip, Ömer Alp’imizi tedavi olduktan sonra havalimanında karşılamayı nasip etsin diyorum.” diye konuştu.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen de şunları kaydetti:

“Belki Türkiye’de bir ilk oldu bu. Yardımlaşma, yarenliğin temelinde var bunu tüm Türkiye’ye ve dünyaya göstermiş olduk. Bugün de hep beraber bir araya geldik. Örnek olabilecek bir dayanışmayla böyle bir etkinlik düzenledik. Canı gönülden inanıyorum ki inşallah burada bu işi noktalayacağız. Bizi takip eden herkesten tüm hemşehrilerimizin desteklerini bekliyoruz. “

Ömer Alp’in annesi Emine Kader, destek olanlara teşekkür ederek, “Ömer Alp SMA Tip 1 Ölümcül kas hastası. Hastalığını 2 aylıkken farkettik. 2,5 aylıkken kesin teşhis konuldu. Bu süre zarfında biz çok zorluklar çektik. Hastalığı kabullenmek zor oldu. Çünkü ölümcül bir hastalık çocuğumuzu her an kaybedebilirdik. Sonra bir ilaç olduğunu öğrendik. Bunun için girişimlerde bulunduk. Daha sonra kampanya başlattık 11 aydır devam ediyor. Yüzde 50’ye geldik sizlerin destekleriyle. Bu etkinliğe öncülük eden Sayın Valimize, Milletvekilimize, Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim. Destek olan herkese çok teşekkür ederim Allah hepinizden razı olsun. bizleri yalnız bırakmadınız. İnşallah yüzde 100 olur ve Ömer Alp sağlığına kavuşur.” dedi.

“11 aydır kampanyamız devam ediyor.” diyen Ömer Alp’in babası Mehmet Polat Kader, “ Bizim ayakta durmamızın sebebi Ömer Alp’i ne kadar erken bu ilaca kavuştururuzdu. Bugün sizlere tekrar çok teşekkür ederim. Bu umudu bize tekrar verdiğiniz için. Allah herkesten razı olsun. Tedavi için bugüne kadar 911 bin dolar topladık, 911 bin dolar daha gerekiyor.  Ömer Alp 10,5 kiloda, son 3 kilo kaldı sınıra. Valilik iznimizin bitmesine de 1 ay kaldı. Çok az zamanımız kaldı. “ dedi.

Konuşmaların ardından salonda bulunanlar, programa telefonla ve SMS yoluyla bağlananalar destekte bulundu.