Olimpiyat 1.’si Çerkeş Anadolu Lisesi

Çankırı Anadolu Lisesi tarafından organize edilen ve liseler arasında gerçekleştirilen Kitap Okuma Olimpiyatının 5.’si dün gerçekleştirildi.

Öğrenciler arasında kitap sevgisini ve okuma alışkanlığını artırmak amacıyla Çankırı Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen Kitap Okuma Olimpiyatına bu sene il genelinde 26 liseden 3 erli grup halinde toplam 78 öğrenci katıldı. 100 temel eser içinde 5 eserin seçildiği olimpiyat sonrasında Çerkeş Anadolu Lisesi grup 1.’si oldu.

Gerçekleştirilen organizasyon nedeniyle dün Süleyman Demirel Fen Lisesi çok amaçlı salonda bir program düzenlendi.  Programın açılış konuşmasını yapan, Çankırı Anadolu Lisesi Müdürü Zekeriya Yelmen, kitap okuma olimpiyatının amacına değinerek, “”Kitap okumayı sevdirmek, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştirmek, kendilerine güven duygusunu pekiştirmek ve Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerisini artırmak amacıyla, ilimiz merkez ve ilçelerde bulunan liselede okuyan  bütün öğrencilere ulaşarak kitap okuma olimpiyatı düzenledik” dedi.

Yarışma hakkında da bilgi veren Yelmen, “Türk Dili ve Edebiyatı dersi il zümre başkanı koordinesinde ilimizin farklı liselerinde görev yapan edebiyat öğretmenlerinden oluşan komisyonca 100 temel eser içerisinden belirlenen 5 adet romanın seçimini yapmış, okullarımız tarafından romanların okunması sağlanmış, her lise öncelikle kendi öğrencileri arasında kitap okuma yarışması düzenleyerek olimpiyata katılacak öğrenciler belirlenmiştir” dedi.

Yelmen’in açılış konuşmasından sonra dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.  Kitap okuma olimpiyatı sonrasında Çerkeş Anadolu Lisesi’nden Şeyda Gökner 1. olurken, Çankırı Anadolu Lisesi’nden Osman Yılmaz 2. ve Çerkeş Anadolu Lisesi’nden Rahime Betül  Eymürtepe 3. oldu. Yarışmada ayrıca Çerkeş Anadolu Lisesi grup 1.’si oldu.

kitap okuma (2)

Yazarlarımız Hakkında