Dunlop
featured

Olan yine vatandaşa oluyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Murat Demir-Uzun bir süreden sonra kar yağdı. Fakat yağan kar sonrasında hava koşullarının etkisi ile her yer buz pistine döndü. Yaşanan manzara karşısında ise vatandaşlar adeta sokağa çıkmaya korkar oldu. Dışarı çıkmak zorunda kalan birçok vatandaş ise ne yazık ki yere düşmekten kurtulamadı.
Şehirde önemli bir kaç caddede kar temizliği yapan belediye maalesef ara sokaklarda aynı başarıyı gösteremedi. Bir kaç yolda temizleme çalışması yapan belediye kaldırımları ise hiç görmedi. Hava koşullarının etkisi ile aşırı buzlanmanın yaşandığı kaldırımlar ise maalesef bir çok vatandaşın canını yaktı.
Okula gitmek için evinden çıkan çocuk 5 dakika sonra eli bacağı kan içinde ve gözleri iki çeşme halinde evine arkadaşlarının yardımıyla geri döndü. Namaz kılmak için camiye giden vatandaş ise ayağının kayması ile daha içeri girmeden yerde secdeye kapandı. Güçlükle yürüyebilen ve evine ekmek almak için yollara düşen 80 yaşındaki amca ise kaldırımdaki buzların kurbanı oldu. Okul bahçeleri ise müdürlük için oldukça büyük özveri gösteren yöneticilerin aynı duyarlılığı okulda göstermemesi nedeniyle adeta buz pistine döndü.
Ne yazık ki en ufak törene bile arabaları ile giden, çocuklara mont dağıtırken en önde fotoğraf karelerinde yer alan ilgililer ise bu manzaraları ve öğrencilerinin gözlerinden akan yaşları hiç görmedi.
Seçim öncesinde girmedik ev bırakmayarak büyük başarı yakalayan yerel yöneticiler ise aynı performansı ve duyarlılığı yağan kar sonrasında oluşan bu manzaraya gösteremedi.
Olan yine vatandaşa oldu. Kaldırımda yürüse yere kapaklanacak, yolda yürüse araçlar çarpacak.