OKAB ve KUZKA Toplantıları Eldivan Karadere Göleti’nde Yapıldı

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’ın ev sahipliğini yaptığı OKAB ve KUZKA Yönetim Kurulu toplantıları, Sinop Valisi Yavuz Selim Köşker ve Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla Eldivan Karadere Göleti’nde yapıldı.

OKAB toplantısında 2013 Mayıs ayı gelir gider mizan cetveli tasdiki ve birlik tüzüğünde değişiklik yapılması ile ilgili konular görüşüldü.Daha sonra KUZKA toplantısına geçildi.

KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş,  yeni görevine başlayan Sinop Valisi Yavuz Selim Köşker ve Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan’a yeni görevlerinin hayırlı olması diledi. Bektaş, “ KUZKA’nın yeni bir toplantısında beraberiz. İnşallah çabalarımız hayırlı olur. Bir proje çağrı sonlandırma döneminde ve proje hazırlama arifesindeyiz. Bugün bölge planı üzerinde tartışacağız ve kararlar vereceğiz. Benimde dönem itibariyle son başkanlık yaptığım yönetim kuruludur. Teşekkür ediyorum” dedi.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan da “Bu toplantının farklı bir ortamda yapılmasını istedik ve Eldivan Karadere Göletini seçtik. Yönetim kurulunu ilimizde görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi Ergür tarafından ajans faaliyetlerine ilişkin olarak yönetim kurulu üyelerine bilgi sunuldu.

Gündem gereği ajans tarafından 2012 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında yürütülmekte olan “Sanayi Üretiminin Arttırılması (SÜRAT)” ve “Turizmin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi (TURGEP) Mali Destek Programları, bölgesel gelişme yüksek kuruluna sunulacak olan 2014-2023 dönemini kapsayan TR82 Düzey 2 Bölgesi Bölge Planı ve Sinop Valiliği yatırım teklifleri konusu  görüşüldü.

Toplantı sonunda konuklara Eldivan kirazı ikram edildi.