Öğretmenlere yemekli kutlama

Çankırı Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler gününü önceki gün düzenlediği yemek ile 1 gün önceden kutladı.

 

Çankırı Belediyesi Eğitim ve Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen yemeğe yaklaşık 150 emekli öğretmen katılırken, yemekte beğeniye sunulan “Çileli Kahramanlar” isimli Çankırılı emekli öğretmenleri anlatan kısa film, öğretmenlerden yoğun ilgi gördü.

 

Açılışta bir konuşma yapan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç “Öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli ve ne kadar kutsal bir meslek olduğunu kelimelerle ifade edemeyiz. İnsanımızın ülkesine, vatanına, milletine ve inandığı değerlere sımsıkı bireyler olmasındaki en büyük pay siz değerli öğretmenlerimize aittir. Sizlere bütün yaptıklarınız için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bizler sizler için ne yapsak azdır” dedi.

 

Başkandan sonra mikrofonu alan emekli öğretmen Ali Şahin, öğretmenlik mesleğinin öneminin altını çizdi. Başarılı öğrenciler yetiştirdiğini de belirten Şahin, İrfan Dinç’in de kendi öğrencisi olduğunu söyledi.

 

Öte yandan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı’daki tüm öğretmenlerle röportaj yapılarak, öğretmenlerin ölümsüzleştirileceğini belirtti. Dinç ayrıca kayıtların belediye web sitesine yükleneceğini bildirdi.

 

Müzik eşliğinde devam eden yemek çeşitli hediyelerle son buldu.