Dunlop
featured

Öğrencilerden yardım eli

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz aylarda Çorum Bayat ilçesi Çukuröz köyünde meydana gelen yangın afeti sonucu birçok vatandaşımız büyük acılar yaşamıştı. Bu insanlarımızın acılarına ortak olmak amacıyla Korgun İlk/Ortaokulu da örnek bir davranış sergileyerek- Acınız Acımızdır -sloganı ile bir yardım kampanyası başlattı. Okulumuz Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Eyüp Akşit’ in organizesi ile öğrencilerin ve halkımızın yoğun ilgi gösterdiği yardım kampanyası sonucunda birçok malzeme toplandı. En önemlisi de mili şuurun oluşması açısından öğrencilerin katılımının yüksek olması ve onların yardımlaşma bilincinin farkında olmaları idi.
Ensar ve Muhacir kardeşliği gibi, öğrencilerden kimisi elbisesini, kimisi kitabını, Kimisi de en çok sevdiği oyuncağını kardeşiyle paylaşmanın sevincini yaşaması görülmeğe değerdi.
Bu örnek yardımlaşma faaliyetinin düzenlenmesinde emeği geçen Korgun İlk/Ortaokulu öğrencilerine, öğretmenlerine ve okul Müdür vekili Ayhan Çakmakcıoğlu’ na teşekkür ederiz.
Kampanyada yardımların Çorum ili Bayat İlçesi Çukuröz Köyündeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında sosyal yardımlaşma aracılığı ile bize araç temininde bulunan Korgun Kaymakamımız sayın Erkan Savar Beye teşekkür ederiz.
korgun (12)