Dunlop
featured

Öğrenciler ve Sağlık Çalışanları Zekâ Oyunları Etkinliğinde Buluştu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnsan sağlığını korumak, hastalıkların uygun yöntemle etkili, güvenli ve maliyet açılarından en verimli şekilde tedavi edilmesini sağlamak ve akılcı olmayan ilaç kullanımının önüne geçmek amacıyla Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezinde Zekâ Oyunları etkinliği gerçekleştirildi.

Çankırı Valiliği öncülüğünde İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Akılcı İlaç Protokolü” kapsamında düzenlenen etkinliğe Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, sağlık çalışanları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

13 Mayıs Cuma günü düzenlenen Zekâ Oyunları etkinliğinde sağlık çalışanları ile İsmet İnönü Ortaokulu öğrencileri Pentago, Mangala ve Reversi oyunlarını oynadı. Öğrencilerin zekâ oyunları kurallarını sağlık çalışanlarına anlatmasıyla başlayan etkinlik, sağlık çalışanlarının akılcı ilaç konusunda bilgilendirmeleriyle devam etti. Dostça geçen müsabakalar İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya tarafından öğrencilere hediye verilmesi ile tamamlandı.

Ayrıca, protokol kapsamında İl Sağlık Müdürlüğünce oluşturulan ekipler tarafından Çankırı Merkez okullarımızda bilgilendirme eğitimleri gerçekleştirildi. Akılcı ilaç kullanımı hakkında afiş ve broşürler hazırlanarak, bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulmak üzere öğrenci ve velilere ulaştırıldı.