Öğrenciler POMEM’i gezdi

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Çocuk Şube Müdürlüğü yaptıkları ortak çalışma ile Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden 80 öğrenciyi Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne götürdü.

 

Toplum Destekli Büro Amirliği düzenlenen gezi ile polisin yaptığı çalışmalar ve görev alanlarına ilişkin gençlerin bilinçlendirilmesini sağlamak, ilerleyen süreçte meslek seçimi için polislik mesleğini tanıtmak, gençlerin polislerimizle kaynaşması ve dayanışmasını sağlamayı amaçladıklarını bildirdi. Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde sıcak bir şekilde karşılanan öğrenciler polislerin çevik kuvvet eğitimine eşlik ettiler. İlk önce temsili gösterici olarak gençlerimiz hat düzenindeki polislerimizin kurduğu barikatı geçmeye çalıştılar.

 

Ardından konferans salonuna geçen öğrencilere okulun tanıtımı, polislik mesleği ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verildi. Öğrenciler konferans sonrası polislerin çevik kuvvet eğitimini izlediler. Polislerin gösterisini ilgiyle izleyen lise öğrencileri de uygulamaya katıldı. Temsili gösterici olarak bir grup öğrenci polislere müdahale ettiler, polisler de öğrencilere temsili olarak panzerle müdahalede bulundular.

 

Yapılan faaliyetin ardından kantinde öğrencilere pasta ve meyve suyu ikramında bulunuldu.