Dunlop
featured

Necmettin Erbakan Parkı’nda İnşaat İşleri Tamamlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Belediyesi tarafından kentin farklı noktalarında yapımı devam eden parkların açılışı için gün sayılıyor.

Tatlıçay ile Esentepe arasına inşa edilen Recep Tayyip Erdoğan Parkı ve kale altında inşa edilen Necmettin Erbakan Parkı’nın inşaat işleri tamamlandı.

Necmettin Erbakan Parkı ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İrfan Dinç, bölgedeki sosyal alan ihtiyacının bu park ile giderileceğini söyledi. Parkın 45 dönümlük bir arazi üzerine inşa edildiğini  belirten Dinç, ”Yaklaşık 8bin metrekare kilitli parke döşediğimiz parkımızın meydan ve merdiven kısmına da andezit kaplama yaptık. Park içerisine 45 adet kameriye döşedik.  Farklı figürlerden oluşan oyun grupları ile de parkımızı donattık. Bunun yanında aydınlatma direkleri, ağaç altı led projektörler, su altı led lambalar, şelale ve hareketli su sistemleri ile vatandaşlarımız için rengarenk bir park hazırladık” diye konuştu.

Parkın inşasında engellilerin de unutulmadığını söyleyen Dinç, engellilere özel spor aletleri, oyun grupları ve tuvaletlerin yapıldığını hatırlattı.

Park içerisinde halen peyzaj işlemlerinin devam ettiğini aktaran Dinç,  çınar, ladin ve çeşitli meyve ağaçları olmak üzere 650 ağacın dikildiğini belirterek, ”Ağaçlar ile birlikte 3 bin çalı grubunu parkımıza diktik. Halen çimleme çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.

Dinç, parkın en kısa zamanda tamamlanması için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

necmettin (1)