“Ne olacak bu mahallenin hali ?”

Uluyazı’da oluşan toprak kayması ve gece boyu devam eden yağış sonucu, Kırkevler mevkii çamur deryasına döndü.

Mahalle sakinleri Uluyazı kampüs alanı çalışmalarında toprak kayması oluştuğunu, giderlerin tıkalı olması nedeyle gece başlayan yağmurun Uluyazı’daki toprağı mahalleye kadar getirdiğini iddia etti. Rögarlarında taşmasıyla birlikte yollar, evler ve bahçeleri çamur bastı..

Ekipler yollardaki çamuru temizleme çalışmalarına başlarken, yol trafiğe kapatıldı. Tali yoldan geçmeye çalışan araçlar, çamur birikintilerine saplanarak zor anlar yaşadılar. Mahalle de bulunan Devlet Hastanesi’ne gitmek isteyen vatandaşlar çamurlu yolu aşamadı. Hasta sevki için yola çıkan ambulanslar ise zor anlar yaşadı.

Dün gece sağanak yağışla birlikte rögar kapaklarının açıldığını iddia eden Kırkevler mahallesi muhtarı Lokman Arslan, Kırkevler Mahallesi’nin çizilen pembe tablolardan uzak,yekililerin ilgilenmediği bir mahalle olduğunu söyledi. Arslan, ” Yollarımız tamamen çamurla kaplandı ve otomobiller yoldan geçemedi. Geçmeye çalışan otomobiller kayarak, temizleme çalışmaları yapan görevlileri ezme tehlikesi atlattı” dedi. Mahalle sakinlerinden sık sık şikayetler aldığını da belirten Arslan, “Çankırı’da resmen üvey evlat muamelesi görüyoruz, söylenecek çok fazla şey yok. Ne olacak bu mahallenin hali. Yekililerden bir ses bekliyoruz. Bizleri görmezden gelmek haksızlıktır” dedi.