Muharip Gaziler, Vali Vahdettin Özcan’ı ziyaret etti

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik ve 26 muharip gazi Vali Vahdettin Özcan’ı ziyaret ederek, Kıbrıs gezisi öncesi kendilerine takım elbise alan Vali Özcan’a teşekkür ettiler.

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, ziyaret sebeplerinin başında Vali Özcan’ı görmek ve teşekkür etmek olduğunu belirterek,  23 Kıbrıs Gazisi’nin Kıbrıs’a gittiklerini ve burada çok güzel karşılandıklarını, önümüzdeki günlerde de 30 kişilik ikinci grubun Kıbrıs’a gideceğini belirterek “Sayın valim, sizlerle birlikte gitmekten mutluluk duyarız” dedi.

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın 1.yıldönümü törenlerine katıldıklarını, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı, Barış Kuvvetleri Komutanı, İçişleri ve Maliye Bakanları’nın kendilerini kabul ettiklerini ve çok memnun olduklarını belirten Çelik, “Daha sonra her gazimiz muharebeye girdiği alanlara giderek 39 yıl önceki heyecanı tekrar yaşadılar” dedi.

47 madalya alan muharip gazi olduğunu belirten Çelik, kayıtlı olmayan gazilere de ulaşmaya çalıştıklarını belirtti. Yer sıkıntısı yaşadıklarını belirten Çelik, Vali Özcan’dan destek istedi.

Vali Özcan, “Kıbrıs gazilerimizin Kıbrıs’a gitmediklerini öğrendiğimde Kıbrıs’a gitmenizi istedim. Sayın Başkan bu geziyi üstlendi, kıyafetlerinizi de biz aldık, sizleri gönderdik. Başkan İrfan Dinç’e teşekkür ediyoruz. İnşallah Kore Gazilerimiz var, onları da Kore’ye göndermek istiyoruz” dedi.

“Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize kapımız ve gönlümüz açık” diyen Vali Özcan, “Bir millet tarihi ile yaşar, sizler bu tarihi oluşturuyorsunuz, size yapılan saygısızlık bizlere yapılmış sayılır. Kıbrıs’ta bu şekilde karşılanmanız Çankırı için büyük gurur. Kapımız size her zaman açık. Zoru hemen başarırız, imkansız biraz zaman alır” parolamız bu. Yer konusuna da bakacağız, uygun bir yere sizi yerleştireceğiz” dedi.