MKE Çankırıspor Kastamonu’da gol yağmuruna tutuldu

U-13 Türkiye Şampiyonası 1. kademe maçlarını Kastamonu’da oynayan MKE Çankırıspor, ilk maçında Çorumspor’a 8–2 yenilerek çok kötü bir başlangıç yaptı.

Kastamonu’da dün başlayan U13 Türkiye Futbol Şampiyonası 1. Kademe Grup Birinciliği’nde mücadele eden Çorumspor, ilk maçında MKE Çankırıspor’a adeta gol yağdırdı: 8–2.

3 takımın tek devreli lig usulüne göre mücadele ettiği Kastamonu’da Samsun Kadıköyspor ilk günü bay geçerken, Çorumspor ile MKE Çankırıspor karşı karşıya geldi.

Özellikle ilk yarıda etkili bir futbol sergileyen Çorumspor, devreyi 2. dakikada Esat, 6., 10. ve 15. dakikalarda H.İbrahim, 25. dakikada da Ali’nin kendi kalesini attığı gollerle 5-2 önde kapattı. Çankırı temsilcisinin golleri 20. dakikada Abdullah, 28. dakikada da M.Can’dan geldi.

İkinci yarıda etkili futbolunu sürdüren Çorumspor, 31. ve 43. dakikalarda Barış, 48. dakikada da Mustafa Kaya’nın attığı gollerle sahadan 8–2 galip ayrıldı.

Çorumspor bugünü bay geçecek olup Samsun Kadıköyspor’la Çankırıspor saat 17.00’de karşılaşacak.

Gruptaki son maçta ise yarın Çorumspor’la Samsun Kadıköyspor bir üst tur olan yarı final grubu için karşı karşıya gelecek.