Miniklerden yıl sonu etkinliği

2013-2014 eğitim ve öğretim yılı tamamlanmak üzere. Yıl sonu tatiline sayılı günlerin kalması nedeniyle okullarda çeşitli program ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Özellikle bu sene 1. sınıfa başlayan öğrencilerin yıl sonu programları büyük ilgi çekiyor.

Bu sene 1. sınıfa başlayan ve okuma-yazmayı öğrenerek büyük mutluluk yaşayan Karatekin İlkokulu 1/A sınıfı öğrencileri bu mutluluklarını anne ve babaları ile yaşadı.

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Nuh Yalçın’ın da katıldığı programın açılış konuşmasını yapan sınıf öğretmeni Songül Bayındır, “Bir eğitim ve öğretim dönemini geride bırakmanın mutluğunu hep birlikte bugün burada yaşayacağız. Çocuklarımız artık okuma ve yazmayı rahatlıkla yapabiliyor. Artık hayata ve yaşama daha farklı bir gözden bakıyor, sorguluyorlar ve soruyorlar. Bu başarı siz değerli velilerimizin ilgisi ve öğrencilerimin büyük azmi ile gerçekleşti. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ve özellikle sınıf öğretmenliğinin büyük özveri gerektirdiğini belirterek konuşmasına başlayan, Okul Müdürü Duran Kabalakoğlu, “Çocuklar ilkokul öğretmeninin ismini asla unutmazlar. Çünkü hayata onlarla başlıyorlar. Anne ve babasından sonra en yakın gördüğü kişi hep sınıf öğretmenleri olmuştur. Onları ikinci birer anne ve baba olarak görürler hep. Onların verdiği temel eğitim çocuklarımızın geleceği için birer ışık olmuştur. Bu nedenle sınıf öğretmenliği gerçekten çok önemli” dedi.

Sınıf öğretmenleri Songül Bayındır ile hazırladıkları programı anne ve babalarına sergileyen öğrenciler velilerden büyük alkış aldı. Program sonunda sınıf velileri tarafından sınıf öğretmeni Bayındır’a çiçek takdim edilirken, yine velilerin hazırladıkları yiyecek ve içecekler hep birlikte yenildi.

okuma bayramııı (36)x okuma bayramııı (44)x okuma bayramııı (51)x

 

okuma bayramııı (11)x

Yazarlarımız Hakkında