MİNİKLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Karatekin İlkokulu 3/A sınıfı Türkiye çapında yapılan süreç değerlendirme sınavında büyük bir başarı göstererek Türkiye 2. oldu. Gerçekleştirilen sınavda sınıf öğrencilerinden Ahsen Esra Yiğit ise 500 tam puan alarak Türkiye 1. oldu.

Gerçekleştirilen başarı sonrasında Türkiye 1.’si olan Ahsen Esra Yiğit’i tebrik eden okul müdürü Duran Kabalakoğlu, “Okulumuz 3/A sınıfı öğrencilerinden Ahsen Esra Yiğit başarılarını artırarak devam ettirmektedir. Süreç değerlendirme sınavını 450 puanla başlayarak başarı ivmesini her sınavda artırıp son yapılan süreç değerlendirme sınavında 500 tam puan almıştır. Bu puan il çapında birinci olmasını ve Türkiye çapında da dereceye girmesini sağlamıştır. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlarız, emeği geçen öğretmenlerimizi ve ailesini tebrik ederiz” dedi.

Sınıf öğretmeni Hümeyra Kuvvetli ise gerçekleşen başarı nedeniyle sınıf olarak çok mutlu olduklarını aktararak, “Biz öğretmenler için dünyada en büyük mutluluk öğrencilerimizin başarısıdır. Onlar ne kadar başarılı olursa bizler de o kadar mutlu oluyoruz. Sınıf olarak gerçekleştirilen sınavda 2. olduk ve öğrencilerimden Ahsen Esra Yiğit ise 500 tam puan aldı. Yeni hedefimiz sınıf olarak 1. olmak. Ben inanıyorum ve öğrencilerime güveniyorum. Yakalanan bu başarı okul, aile ve öğrenci birlikteliği ile elde edilmiştir” dedi.

500 tam puan alarak Türkiye 1.’si olan Ahsen Esra Yiğit ise gerçekleştirdiği başarıdan dolayı mutlu olduğunu aktararak, “Bu başarı benim değil, öncelikle öğretmenimin, ailemin ve tüm arkadaşlarımındır” dedi.