Minikler kuklalara eşlik etti

25-31 Mart tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor. Bu sene 49. kutlanan Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde dün okul öncesi çocuklara kukla gösterisi gerçekleştirildi.

Program öncesi kısa bir konuşma yapan Kütüphane Müdürü Songül Kapusuz, “Halk Kütüphaneleri birer sanat, kültür ve iletişim merkezidir” dedi.

“Kütüphanelerin asıl görevi yaşam boyu sürecek olan eğitimi devam ettirmek ve okuma alışkanlığını tabana yaymaktır” diyen Kapusuz, “Bizde okuma alışkanlığının küçük yaşta başladığı gerçeğinden yola çıkarak , Okul öncesi çocuklarımızla,  sanat aracılığı ile iletişim kurmayı hedefleyerek ‘’Geleneksel Türk Tiyatrosu’’  gösterisini hazırlamış bulunmaktayız.

Kültür ve Turizm  Bakanlığı Geleneksel Türk tiyatrosu Sanatçısı Hakan Arısoy’u Geleneksel Türk tiyatrosu gösterisi yapmak üzere şehrimize davet etmiş bulunmaktayız. İstedik ki çocuklarımızın hafızaların  da  ve  gönül semalarında kütüphane olgusunun  sanatçımız Hakan Arısoy’un da katkılarıyla kutup yıldızı gibi parlasın onlara yaşamları boyunca ışık tutsun” dedi. Yapılan konuşmanın ardından kukla gösterisi gerçekleştirildi.

Merkezi Fransa’da bulunan , “Milletler Arası Kukla ve Gölge Oyunları Birliği (UNİMA)” üyesi ve aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel Türk tiyatrosu Sanatçısı Hakan Arısoy, salona gelen minik konuklarını eğlendirdi.