Milli Eğitimde veda


Milli Eğitim Müdürlüğü memurlarından Eda Yakut Kavruk Çankırı’ya veda etti.

2007 Yılı Temmuz ayından beri Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapmakta olan Eda Yakut Kavruk Jandarma Uzman Çavuş olan eşi Halim Kavruk’un Bayburt iline tayinin çıkması nedeni ile ilimize veda etti.

Eda Yakut Kavruk için Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları bir veda yemeği düzenlediler.

Yemekte Bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık, memuriyet hayatında bu gibi durumlara sıkça rastlanıldığını bununda normal bir durum olduğunu belirterek, “ Bugün burada çalışkan  kişiliği ve devlet memuruna yakışan hal ve davranışları ile hepimizin sevgisini ve takdirini kazanmış olan bir mesai arkadaşımızı uğurlamak için toplandık. Bu tür organizasyonlar hem bizim örf ve adetlerimizden hem de kurum olarak bizim birlik ve beraberliğimizi ve kurum kültürümüzü ortaya çıkaran önemli bir davranış ve sizlerin ahde vefa örneği gösterdiğiniz güzel bir organizasyon. Ben şahsım ve kurumum adına Eda hanıma bundan sonraki hayatında başarılar ve muvaffakiyet diliyorum. Biz kendisinin ayrılmasından son derece üzüntülüyüz ama mevzuatlar çerçevesinde böyle olması gerektiği içinde anlayışlıyız” dedi.

Bayburt’a tayini çıkan Eda Yakut Kavruk ise yaptığı duygusal konuşmada “İlk başta  benim için böyle güzel bir yemek tertiplediğiniz için başta sayın müdürümüz olmak üzere hepinize çok teşekkür ederim. Sizlerden ayrılacağım için son derece üzgünüm, eğer zorunlu bir durum olmasa idi kesinlikle Çankırı’dan ayrılmak istemezdim. Çankırı Türkiye’nin yaşanabilecek ve çalışılabilecek en güzel illerinden biri. Bence sizler Çankırı’nın kıymetini çok iyi bilin. Çankırı’da çalışmaktan sizlerle tanışmaktan çok memnunum, kızım burada doğdu bizde artık yarı Çankırılı sayılırız inşallah ilerde tekrar burada çalışmak nasip olur” dedi.