Milletvekili İdris Şahin Yukarıöz Derneğini Ziyaret Etti

Milletvekili İdris Şahin, Osmaniye Milletvekili Yrd. Doç.Dr Suat Önal, Yapraklı Dernekler Birliği Başkanı Mehmet Ayhan, Yapraklı Belediye Başkanı H.Basri Avşar ve beraberindeki heyetle birlikte Yukarıöz Sosyal Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette milletvekili Şahin ve Osmaniye Milletvekili Önal, davetlerinden ve misafirperverliğinden ötürü, Dernek Başkanı Arif Görgülü ve yönetimine tebrik ve teşekkürlerini sundular.

Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu Sözcüsü olan Milletvekili Şahin özellikle komisyon çalışmaları hakkında da değerlendirmelerini toplantıya katılanlarla paylaştı.

Yukarıöz Derneğinin kuruluşundan itibaren göstermiş olduğu faaliyetlerden de övgüyle bahseden Şahin, ilerleyen dönemlerde bu özveri ve birliktelik ruhunun aynı şekilde devam etmesi gerektiğini, bunun da gerçekleşeceğinden hiçbir şüphelerinin olmadığını ifade etti.

Başkan  Arif Görgülü, yaptığı konuşmalarında iştiraklerinden ötürü milletvekillerine başta olmak üzere beraberindeki heyete, Yukarıöz ve Yapraklı bölgesinden teşrif eden misafirlere ve diğer konuklara teşekkürlerini iletti.

Başkan Arif Görgülü; “Çankırı’nın sosyal, kültürel ve en önemlisi de ekonomisi açısından en belirleyici olan bölgesi Yapraklı İlçesi Belde ve köyleridir. Bu bölge içerisinde de Yukarıöz en güçlü topluluğu ifade etmektedir. Bizler öncelikle beldemiz için yola çıkmış bir ekiptik. Zaman içerisinde Yapraklı bölgesinin tüm belde ve köylerini kapsayan Yapraklı Belde ve Köy Dernekleri Birliğinde kurucu üye olarak yönetimde yer almaktayız. Yine çalışma alanlarımızı ilçemiz sınırları dışına taşıdık. Sosyal ve kültürel alanda özellikle gençler arasında birlikte hareket edebilme olgusunu kazandırabilmek, ortak hedefler oluşturabilmek ve bu hedefler doğrultusunda herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirebilmesini sağlayacak bilgi ve birikimi kazandırabilmek amacıyla başlatmış olduğumuz faaliyetler devam etmektedir. Her Cuma akşamı dernek binasında aralarında hemşehri ayrımı yapmaksızın çeşitli arkadaş gruplarının bulunduğu buluşmalarda, güncel konular üzerinde sohbet ve istişareleri yapılmakta. Yine dini ve milli konularda uzman kişilerin sohbetlere iştirak ederek seminerler verilecek, zaman zaman eğlence amaçlı sunumlar ve ikramların olabileceği ve toplu ziyaretler ve geziler tertib edileceği, Muhabbet Akşamları diye adlandırdığımız bu buluşmalara ise iştirakler gün geçtikçe artmaktadır.” dedi.

Misafirlere çay ve Yukarıöz’ün geleneksel bisküvi ve lokum ikram edilmesiyle birlikte gayet samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen toplantı misafirlerin vedalaşmasıyla son bulurken ilerleyen zamanlarda tekrar buluşmak için söz verildi.