MHP’DEN ZİYARET

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankırı İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır yönetim kurulu ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Çankırı Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz’i ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Çankırı Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz, MHP’nin Çankırı’daki yeni yönetimi ile kente siyasi bir hareketlilik geldiğini söyledi. Çankırı’ya kurulması planlanan hükümet konağı yeri ile ilgili soruyu yanıtlayan Karadeniz, “Ben geçen yıl Valimiz başkanlığında Büyük Otelde yapılan toplantıda ne dediysem o sözlerimin arkasındayım. Geçen yılda merkezde olsun demiştim, bu yılda aynı şeyi istiyorum. Lakin Ahmet Yesevi Camii’nin bulunduğu alana yapılmasına kesinlikle ve kesinlikle karşıyım. Zaten 2 tane büyük camimiz var, onların önleri de beton yığınları ile kapatılmasın. Orası büyük bir alan olsun ve Ankara’daki Hacı Bayram Camii’ni andırsın” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde yeni hükümet konağı yeri ile ilgili yapılan toplantıyı hatırlatan Karadeniz, “Bu toplantıya mimarlar mühendisler, bu konuya duyarlı tüm kişiler katılmış olmalıydı. Toplantıya ne kentin valisi çağırılmış, ne iktidar partisinin il başkanı. Toplantıya diğer milletvekilimizde davet edilmeliydi ve bu konu orada tamamen görüşülmeliydi. Hep birlikte oturalım güzelce konuşalım ondan sonra karar verelim. Bu öyle 10 dakikada, 15 dakikada olup bitirilecek bir iş değil” ifadelerini kullandı.

MHP Çankırı İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır da siyasi olarak MHP’nin Çankırı’daki tek yetkilisinin kendisi olduğunu belirterek, “ Siyasi olarak benim ağzımdan çıkmayan hiçbir söz MHP’yi bağlamaz. Çankırı’da MHP’nin en yetkili ve sorumlusu benim. Çankırı’ya yapılacak her türlü yatırımı ve Çankırı insanına fayda sağlayacak her türlü doğru işin yanında olacağız. 1 kişiye bile iş imkânı sağlanırsa, istihdam artırılırsa, bu işi gerçekleştirenlerin daima yanında olacağız. Yanlış yapanları da eleştirecek, elbette ki hesabını da soracağız. Tek amacımız Çankırı insanının layık olduğu hizmetleri almasıdır. Çünkü bir Çankırı insanının devletten layık olduğu ve hak ettiği payı almadığına inanıyoruz. Çünkü en son yayınlanan yaşam standartları endeksinde maalesef Çankırı 62. sırada, Kilis ve Tunceli’den aşağıda yer almıştır. Vergi tahsilâtında Türkiye 8.’si, nüfusa oranla en çok şehit vermede birinci sırada olan Çankırımızın, milli gelirden pay almada, devlet hizmetlerinden yararlanmada, yatırımların gelmesinde, insanımızın refah seviyesinin 62. sırada olması bizi ziyadesiyle üzmektedir. Aradaki bu farkı kapatmak görevinden sorumlu olan siyasilerimizin de en kısa zamanda bu çelişkili farkı ortadan kaldırmaları için gayret göstermelerini bekliyoruz.” dedi.

Toplumun omurgasının esnaflar olduğunu ifade eden Başkan Bayındır, “Biz sizi kendimizden bir parça olarak görüyor ve o şekilde hareket ediyoruz. Bu yüzden esnaflarımızı çok önemsiyoruz. Sizin sorunlarınız, bizim sorunlarımızdır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kapısı esnaf kardeşlerimize sonuna kadar açıktır. MHP, milletin partisidir” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çankırı Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz de memleket faydasına olacak bütün işlerde siyasi partilerin yanlarında duracaklarını belirterek, MHP’nin ortaya koyduğu yapıcı siyaset anlayışını olumlu bulduğunu söyledi.