MHP’den Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ne ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke’yi ziyaret etti. Ziyarette konuşan Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, istek ve önerilerini iletmek için Çankırı Milletvekillerinden randevu alamadığını söyledi.

Türkiye’nin nüfus yoğunluğuna göre en fazla şehit veren ilinin Çankırı olduğunu söyleyen Teke, şehit ve gazi aileleri olarak maddi bir beklenti içerisinde olmadıklarını ifade ederek, hükümetin terörle müzakere sürecine karşı çıktıklarını kaydetti.

Teke, “Mecliste BDP’liler istediği gibi sesini çıkartıyor. Milli ve manevi değerleri uğrunda gözünü kırpmadan canlarını veren şehitlerimizin ailelerini temsilen biz Çankırı Milletvekillerimizden randevu talep ettiğimizde, vekillerimizden cevap alamıyoruz. Eskiden bir kuruma gittiğimizde ‘Hoş geldiniz sayın gazim’ derlerdi. Şimdi ise ‘Yine ne var?’ dercesine bakıyorlar. Son yıllarda uygulanan politikalar şehit ve gazi ailelerini itibarsızlaştırıyor. Verilen sözlerin hiç biri yerine getirilmiyor. Sayın başbakan şehitlerimize ‘kelle’ diye hitap ederken, bölücü başı bebek katili Abdullah Öcalan’a ‘hain’ demek neredeyse suç sayılıyor” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankırı İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır da şehit ve gazi ailelerinin dertlerini kendi dertleri gibi gördüklerini ifade ederek, “Sizlerin arasında bulunmaktan gurur ve şeref duyuyoruz. Sizin ne sıkıntınız varsa, bizim sıkıntımızdır. Sizlerin destekleri sayesinde Çankırı’dan yüksek bir oy oranıyla parlamentoda görev yapan milletvekillerinin sizlerin sesine kulak vermemesini Çankırı halkının vicdanına havale ediyorum. Sizlere MHP grubunda genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile görüştürmeyi talep ediyorum. Başımızın üzerinde yeriniz var. İstediğiniz zaman MHP sizi kabul edecektir” şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın pazarlıklara tepki gösteren şehit yakını ve gaziler için, “Şehit olabilirsin. Gazi de olabilirsin. Ama bunu istismar etmeyelim. Önüne gelen şehit-gazi derneği kuruyor. Bu olmaz” şeklindeki sözlerini de eleştiren Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, “Şehit ve Gazi derneği kurulması sayın başbakanı neden rahatsız ediyor? İmralı’yla görüşüyorlar. Can veren de benim, canı yananda benim. Benim canım yandıysa affetmesi gerekende benim. Kimse benim yerime, kimseyi affedemez. Burada siyasi bir söylem yok. Hangi siyasi bana 1 adım yaklaşıyorsa, ben ona 2 adım yaklaşırım” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır ise acıların paylaştıkça azaldığını ifade ederek, MHP olarak Şehit ve Gazi Ailelerinin her zaman yanında olduklarını kaydetti.  İlk hedeflerinin önümüzdeki seçimlerde belediyeyi kazanmak olduğunu vurgulayan Bayındır, “Söz namus ise buradan sizlere söz veriyorum. Belediyeyi kazandığımızda ilk olarak sizin taleplerinizi değerlendirmeye alacağız. Belediye başkanlığı koltuğuna oturacak arkadaşımla birlikte ilk olarak sizi ziyaret edeceğiz ve isteklerini emir olarak algılayacağız” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke ise MHP heyetine teşekkür etti.